Wiadomości z Katowic

Trudne warunki na śląskich drogach. Śnieg i marznący deszcz zaskoczyły kierowców

  • Dodano: 2021-02-08 10:30

Nawet kilka centymetrów śniegu na powierzchni samochodów i gołoledź na drogach. Tak właśnie wyglądał poranek w wielu śląskich miastach. Nieodśnieżone drogi, śliska nawierzchnia i intensywne opady śniegu mogły znacząco wydłużyć podróż do pracy lub szkoły. 

Powrót mroźnej zimy. Zapowiedź opadów śniegu i silnego wiatru

IMGW-PIB ostrzegał, że najbliższy tydzień (08.02-14.02.2021r.) przywita nas powrotem mroźnej zimy. Zostało wydane ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu w województwie śląskim. Zapowiedziano opady śniegu, których skutkiem może być od 15 do 20 cm pokrywy śnieżnej. Przewidywane są również zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h.

Ciężkie warunki na śląskich drogach

Warunki na śląskich drogach są złe i utrudnione. W niektórych miejscach występują intensywne opady śniegu, a jezdnia  jest śliska przez opady marznącego deszczu i mżawki, które powodują gołoledź. Widoczność może być ograniczona, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy.

Utrudnienia występują na wielu śląskich drogach lokalnych a także przelotowych, między innymi na S86, DK88, A1, A4. Samochody ciężarowe mają problem z podjazdem pod wzniesienia i w wielu miejscach blokują drogi. Podobnie autobusy miejskie. 

Duże opóźnienia autobusów miejskich

Występują liczne opóźnienia, a realizacja części kursów została odwołana. Przed planowaniem podróży najbezpieczniej sprawdzić aktualne utrudnienia na wybranej trasie na stronie przewoźnika.

A wam jak minęła droga do pracy lub szkoły? Macie ciekawe zdjęcia utrudnień na drogach? Podzielcie się z nami!

Trudne warunki na śląskich drogach. Śnieg i marznący deszcz zaskoczyły kierowców


Źródło: Wioletta Baborska

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • wesoły hanysek

    w klimacie ocieplenia klimatycznego zima zaskoczyła drogowcow:) ps.sasiad biega po dachu "odsnierza"solary chłopina na stromym dachu jest jak alpinista....moze lepiej zwyzke zamówic? coz koszty....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.