Wiadomości z Katowic

Trwa Inwazja Sztukmistrzów [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-07-21 16:30

Kolejny rok z rzędu Katowice goszczą wyjątkową imprezę jaką jest Inwazja Sztukmistrzów. Udało nam się dzisiaj dotrzeć na miejsce, jeszcze zanim na dobre się rozpadało. Warto było!

Gry i zabawy dla najmłodszych, dużo humoru i kolorów oraz najważniejsze - pokazy akrobatyczne, ewolucje gimnastyczne i zapierające dech w piersiach wyczyny przyciągają najwięcej ludzi. Od wczoraj dzieje się w Katowicach bardzo dużo. 

Park Powstańców Śląskich i CKK


Nie na rynku, bo na tym usadowiły się food trucki (zdjęcia zobaczysz tutaj), ale w Parku Powstańców Śląskich oraz w CKK trwają występy zaproszonych artystów. jak wygląda line-up, na co jeszcze dziś można się załapać?


godz. 17
Omnivolant [DE] - NAGETUSCH

Znana nam z lat ubiegłych grupa akrobatyczna Omnivolant tym razem przyjedzie z zabytkowym kamperem, który na naszych oczach przeistoczy się w cyrk pachnący watą cukrową i kawą.
Tajemniczy tytuł „Nagetush” to bezpośrednie nawiązanie do obecnego na rynku w czasach NRD producenta nadwozi przyczep kempingowych.


godz. 18
Cie Pol&Freddy [BE] - CIRQUE DEMOCRATIQUE DE LA BELGIQUE

Pokaz w wykonaniu trupy Pol & Freddy tj. Sander’a De Cuyper’a i Brama Dobbelaere’a z gościnnym udziałem Gaba Bondeweli’a z trupy ShakeThat. Artyści znają się od 20 lat, a swój cyrk demokratyczny założyli w 2006 roku. W swoim demokratycznym cyrku łączą żonglerkę, akrobację i absurdalny humor.


godz. 19
Sisus Sirkus [FIN] - MOSH SPLIT

Mosh Split – pełen humoru spektakl akrobatyczno-cyrkowy zbudowany wokół konstrukcji kratownicowej (wysokiej na prawie 10 metrów) i samochodu kempingowego pełnego zaskakujących postaci i nietuzinkowych pomysłów. Ich kostiumy wykonane są ząŚ papieru toaletowego, a fryzurom nadaje się ostateczny kształt przy pomocy odkurzacza. Ten energiczny pokaz wymaga różnorodnych umiejętności cyrkowych, zarówno napowietrznych, jak
i naziemnych. Trapezy waszyngtońskie, moshing, taniec na skakankach, akrobatyka w parach, trapezy-huśtawki, szpagaty, energia grupy, humor i kobieca moc – z tego właśnie składa się Mosh Split. Finlandzka kompania cyrkowa SISUS została założona przez w 2014 roku przez 5 kobiet, absolwentek szkoły cyrkowej w Lahti. Grane od 2016 roku Show Mosh Split cieszy się największą popularnością spośród pokazów grupy.


godz. 19.45
Korowód do siedziby Katowice Miasto Ogrodów


godz. 20
Fundacja Sztukmistrze [PL] - GRADIENT


godz. 21
Korowód do Parku Powstańców Śląskich


godz. 21.15
Synergy Art [PL] - FIRESHOW HIGH LIFE

Kolektyw artystów zajmujących się pokazami ognia, światła, akrobatyki i pirotechniki. „High Life” to multidyscyplinarny pokaz fireshow z pirotechnicznym finałem, łączący sztukę manipulacji ogniem i sztuki cyrkowe. Oprócz ognia na pokazie można zobaczyć popisy szczudlarzy i akrobatykę powietrzną, a także całą gamę efektów specjalnych.


My wybieramy się jeszcze na fireshow, zobaczymy się wieczorem? 

Komentarze (1)    dodaj »

  • kontor

    Bez Sztukmistrza z Lublina to nie to samo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również