Wiadomości z Katowic

Trwa zbiórka dla dzieci w Buczy. Każdy może pomóc!

  • Dodano: 2023-08-10 12:30

Fundacja Wolne Miejsce już za kilka dni wyjeżdża do ukraińskiej Buczy, by pomóc w organizacji półkolonii dla tamtejszych dzieci. Jeszcze przez kilka dni trwa zbiórka darów dla naszych wschodnich sąsiadów. Każdy może pomóc.

W sklepach w Katowicach (przy ul. Tysiąclecia 82 i Świdnickiej 25), w Tychach i Warszawie zbierane się materiały plastyczne, zabawki, słodycze i datki, które mają dodatkowo wspomóc inicjatywę. Jak udało nam się dowiedzieć, spore ilości darów są już w magazynie centralnym, ale do poniedziałku można jeszcze wesprzeć tę inicjatywę.

Mikołaj Rykowski z Fundacji Wolne Miejsce, w rozmowie z nami wspomina:

Naszą zbiórkę na wyjazd do Buczy rozpoczęliśmy kilka dni temu i jesteśmy bardzo uradowani, bo przychodzą do nas oferty i propozycje pomocy w kilku paletach od niektórych firm. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo nie pojedziemy z pustymi rękami. W naszych sklepach, w Katowicach, Tychach i Warszawie dodatkowe zbiórki organizowane są przez naszych pracowników i tak, do 14.08.2023 (wyjazd planowany ok południa), można przynosić kolejne dary. Zależy nam przede wszystkim  na zabawkach, słodyczach i pomocach naukowych, by móc obradować jak najwięcej dzieci.

Można również dołączyć do grupy wyjazdowej, jako wolontariusze

Fundacja poszukuje osób z doświadczeniem dydaktycznym, które byłyby zainteresowane wsparciem inicjatywy i kolejnych, podobnych działań. Przyda się pomoc wszystkich, którzy mieli okazję lub pracuję z dziećmi i młodzieżą, mają wykształcenie pedagogiczne lub pokrewne, także animatorzy kulturalni. 

 [...] Ponownie, w gronie kilkunastu sprawdzonych, fundacyjnych wolontariuszy, pojedziemy w konwoju pomocy humanitarnej na Ukrainę. Przez kilka kolejnych dni będziemy zajmowali się wskazanymi grupami dzieci i młodzieży, organizując zajęcia psychologiczne, terapeutyczne, plastyczne czy animacyjne. Wyjątkowym uczestnikiem naszej wyprawy będzie Jasiek Mela! Polski podróżnik i działacz społeczny, najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w jednym roku, a zarazem pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która tego dokonała.

[...]

Poszukujemy wszystkich chętnych do wsparcia tego wyjątkowego wydarzenia! - do udziału w tym wyjeździe zapraszamy przede wszystkim psychologów, psychoterapeutów, którzy wraz z naszymi wolontariuszami zajmą się grupami dzieci w różnym wieku. Planujemy jednocześnie animacje, zabawy i specjalistyczne zajęcia, które pomogą im przepracować traumę, której doświadczyły. Zapewniamy z naszej strony transport z Katowic, zakwaterowanie na miejscu. Wyjazd powrotny planowany jest na sobotę, 19.08.2023 [...] - czytamy w materiałach prasowych.

Zbiórka darów potrwa do poniedziałku, mniej więcej do południa. Później konwój charytatywny wyjeżdża w kierunku Ukrainy.

Trwa zbiórka dla dzieci w Buczy. Każdy może pomóc!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Basia K.

    Fajna akcja, dołożyliśmy się do zbiórki w Ligocie. Warto pomagać!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również