Wiadomości z Katowic

Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz schroniska dla zwierząt w Katowicach

  • Dodano: 2019-01-21 08:15, aktualizacja: 2019-01-21 09:18

Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Potrzebnych jest 30 dużych oraz 16 małych legowisk dla psów. Obecne mają już kilka lat, zdążyły się zużyć i nie zawsze spełniają dobrze swojej funkcji. Zbiórkę zainicjował Wojciech Kołodziej, który zwraca uwagę, że zwierzęta mogą sobie zrobić krzywdę, korzystając w zepsutych legowisk.

- Jako że nowy rok często jest dla nas pretekstem do zmian, pomyślałem, iż obok kreowania samych siebie warto pójść o krok dalej i pochylić się nad tymi, którzy nie są w stanie poprosić o zmiany i pomoc. Wybór padł więc na katowicką Fundację Przystanek Schronisko, we współpracy, z którą organizowana jest zbiórka - pisze Wojciech Kołodziej, organizator zbiórki.

Obecnie w schronisku przebywa około 70 psów, które zamieszkują główne pawilony, szczeniarnię oraz izolatki. Stale potrzebna jest dobrej jakości karma dla psów i kotów, mile widziane są również obroże oraz zabawki. Pilnej wymiany wymaga jednak większość legowisk.

Obecne legowiska zdążyły się już mocno zużyć

- Legowiska posiadają mocno poszczerbione krawędzie, które zagrażają pieskom licznymi otarciami i skaleczeniami. Podopieczni schroniska żyją w skrajnym stresie. Często trafiają tu wprost z pseudo hodowli, od agresywnych właścicieli wygłodzone czy samotne. Klaustrofobiczne pomieszczenia działają również źle na zwierzęcą psychikę, co kończy się wyładowywaniem swojej frustracji na leciwych już legowiskach, obgryzaniem ich i rzucaniem po boksach. Wszystko to sprawia, że bardzo potrzebny jest zakup nowych, wykonanych z solidnego materiału, co poskutkuje tym, że będą one wygodne, trwałe, a co najważniejsze - bezpieczne dla bezdomnych psów - mówi pan Wojciech.

Potrzebnych jest 3 500 zł

Koszt wymiany dużych legowisk wynosi 85 zł za szt., małych 45 zł za szt. Na ten cel potrzebnych jest 3 500 zł. Jeśli minimalny cel finansowy zostanie przekroczony, różnica będzie w pełni przeznaczona na zakup karmy.

- Bardzo prosimy o wsparcie. Każda wpłata ma dla nas ogromną wartość. Ucieszymy się oczywiście z każdej zakupionej sztuki legowisk, jednak spełnieniem marzeń byłoby zrealizowanie celu w 100%, a nawet w większym - mówi pan Wojciech. - W imieniu Fundacji, piesków oraz swoim bardzo dziękuję każdej osobie, która wsparła projekt finansowo, udostępnieniem. Niech dobro wróci do Was ze zdwojoną siłą. Zasłużyliście - dodał.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również