Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Trwają prace nad Katowickim Pakietem Przedsiębiorcy

  • Dodano: 2020-03-25 09:00

Od zeszłego tygodnia trwają prace nad wprowadzeniem Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy.

Jesteśmy w stałym kontakcie z przedsiębiorcami, którzy informują nas o swojej trudnej sytuacji. Warto pamiętać, że w ostatnich latach transformacja Katowic dokonała się także dzięki dużej aktywności naszego rodzimego biznesu, co bardzo doceniamy.

Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy będzie miał dwa najważniejsze cele: utrzymanie firm oraz zachowanie miejsc pracy. Do tej pory, jako jedne z pierwszych miast, podjęliśmy działania doraźne polegające na możliwości odroczenia pobierania czynszów w lokalach miejskich czy też promowanie lokalnych przedsiębiorców z branży restauracyjnej, którzy sprzedają jedzenie na wynos.

Zdaję sobie sprawę, że mówimy o kwestiach kompleksowych, ale też bardzo naglących dla przedsiębiorców dlatego założenia pakietu chcemy przedstawić najpóźniej do końca marca. Zależy nam na podjęciu decyzji rozważnych i optymalnych z punktu widzenia zarówno przedsiębiorców jak i całego miasta. By nasz pakiet był lepiej dopasowany do potrzeb rodzimego biznesu powołałem specjalny zespół, z udziałem przedstawicieli podmiotów zrzeszających przedsiębiorców - Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i  Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, przedstawicieli wszystkich klubów radnych w Radzie Miasta Katowice oraz Miasta Katowice. Planujemy pierwsze spotkanie zespołu zorganizować jutro w formie telekonferencji. Praca zespołu pozwoli nam wypracować propozycje dalszych działań. Dodatkowo Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.INK będzie zbierał propozycje od przedsiębiorców pod adresem mailowym: rawa.ink@katowice.eu oraz telefonicznie tel. 32 2593 277.

Marcin Krupa,

Prezydent Katowic

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.