Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Trzy stawy przetnie kolejna droga?

  • Dodano: 2018-07-25 22:15

Ptaszki ćwierkają, że być może ulica Francuska połączy się z ul. 73 Pułku Piechoty. Czy ten karkołomny pomysł dojdzie do skutku?


To, na chwilę obecną, jedynie plotki, których rozwój warto jednak obserwować. Miasto – jak podaje Gazeta Wyborcza – zaprzecza, jakoby miało w planach zaakceptowanie tego typu inwestycji, ale tereny dawnej stacji rozrządowej, należące do PKP, mogą iść niebawem pod młotek, podobnie jak kilka innych terenów, które spółka uważa za zbędne . Może je przejąć firma developerska, którą kontroluje PKP. 

Fakt iż omawiane obszary znajdują się właściwie pomiędzy ul. 73 Pułku a Parkiem Leśnym, a także to, że ewentualną budowę drogi umożliwia istniejące od 2012 roku studium rozwoju miasta sugeruje, że taka inwestycja może się w najbliższych latach pojawić.

Czy dojdzie do skutku, nie wiadomo. Wiadomo za to, że wzmianka o tego typu działaniach już oburzyła część mieszkańców, którzy nie wyobrażają sobie, by na tym terenie miał się odbywać dodatkowy tranzyt. Co i kiedy powstanie na tym terenie, dowiemy się prawdopodobnie w najbliższych miesiącach.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • wkurzona

    Oby nie! Już teraz nam ul. Lotnisko zapierd...ją....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.