Wiadomości z Katowic

Turnieje "My też gramy w ręczną" ozdobią MŚ 2023

  • Dodano: 2023-01-10 06:15, aktualizacja: 2023-01-10 06:28

Turnieje „My też gramy w ręczną" w Miastach Gospodarzach mistrzostw świata będą wydarzeniami towarzyszącymi największej imprezie w dziejach polskiej piłki ręcznej.

Pierwsza odsłona młodzieżowej rywalizacji odbędzie się 12 stycznia w Katowicach, czyli dzień po meczu otwarcia MŚ 2023 Polska - Francja, który ugości Spodek.

Młodzi zawodnicy - udział w rywalizacji, która potrwa od 12:00 do 15:30, weźmie osiem drużyn z Chorzowa, Rudy Śląskiej, Imielina, Zawadzkiego, Libusza i Wilczyc - najpierw powalczą na parkiecie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 przy ulicy Wojciecha 9 w Katowicach, a później zobaczą z trybun „na żywo" mecz Słowenia - Arabia Saudyjska.

Honorowym gościem wydarzenia będzie wiceprezes Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Joel Delplanque. Francuz prawdopodobnie zobaczy także rywalizację młodzieży w Krakowie.

Druga odsłona „My też gramy w ręczną" odbędzie się bowiem 14 stycznia. Ugości ją mała hala TAURON Areny w godzinach 10:00-14:00. Młodzi adepci piłki ręcznej z Chorzowa, Mielca, Krakowa, Chrzanowa, Wąchocka, Spytkowic, Libusza i Wilczysk otrzymają nie tylko nagrody, ale także obejrzą mecze Czarnogóra - Iran oraz Hiszpania - Chile.

Te zawody to dowód, że troszczymy się nie tylko o organizację mistrzostw świata, ale także o ich dziedzictwo, bo chcemy promować naszą dyscyplinę wśród młodzieży - podkreśla dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

Gospodarzami MŚ 2023 są Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Grupa Wirtualna Polska, Suzuki, Deloitte, Grupa LUX MED oraz Eventim.

Sprzedaż biletów trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również