Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Uber jednak bez licencji się nie obejdzie?

  • Dodano: 2018-05-09 09:15

Szał na usługi przewozowe słynnej firmy trwa, podobnie jak spór z taksówkarzami i prawem. Polskie władze mają zamiar uregulować działania kontrowersyjnego przedsiębiorstwa. To zaś... nie protestuje.

Idą zmiany, ale kiedy się pojawią, nie wiadomo. W Polsce Uber tolerowany jest od dłuższego czasu, często nawet politycy korzystają z jego usług. Niemniej, rządzący zdecydowali, że dość naginania prawa i pracownicy firmy będą musieli, podobno już niebawem, posiadać stosowne licencje.

Co ciekawa, firma sama decyduje się na ustępstwa, ogranicza spory lokalne, coraz częściej deklarując chęć współpracy. Agresywny marketing przyniósł dobre efekty, podobnie jak jakość usług świadczona przez wielu jej współpracowników. Aktywna kontrdziałalność organizacji taksówkarskich zraziła zaś sporą część społeczeństwa, zwłaszcza młodych. Zadanie wykonane, teraz czas na stabilizację. 

Najprawdopodobniej więc firma na U stanie się kolejną korporacją. Czy wyjdzie jej to na dobre? Przekonamy się za jakiś czas, być może jeszcze w tym roku.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Benek

    znaczne grono użytkowników ubera w PL stanowią obcokrajowcy. U. stał się już marką globalną i taksówkarze nie są w stanie nic z tym zrobić. Sam, gdy gdzieś wyjeżdżam to nie bawię się w szukanie taksówek i rozmowę w języku, którego nie znam, tylko korzystam z apki ubera bo wiem czego mogę się spodziewać

  • alek

    wielu moich znajomych, jeżdżących dla ubera, już wyrobiło licencje, tak że są przygotowani na zmiany przepisów :)

  • maro

    myślę, że uber jest już na to przygotowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.