Wiadomości z Katowic

Urodziny Katowic coraz bliżej! Krzysztof Zalewski ogłosił kolejnych artystów!

  • Dodano: 2021-08-25 10:30

Wielkie wydarzenie z okazji urodzin Katowic zbliża się wielkimi krokami. Dyrektor artystyczny koncertu, Krzysztof Zalewski, co jakiś ogłasza kolejnych artystów, którzy wystąpią na katowickiej scenie. Kogo usłyszymy na 156. urodzinach Katowic?

Urodziny Katowic 2021. Kto zagra u boku Krzysztofa Zalewskiego?

Już 11 września odbędzie się koncert z okazji 156-lecia nadania Katowicom praw miejskich. Za program wydarzenia odpowiada Krzysztof Zalewski, który wraz z grupą swoich muzycznych przyjaciół zagra największe przeboje, które mogliśmy usłyszeć przez ostatnie 50 lat istnienia Spodka. Na samym początku Zalewski zapowiedział, że na scenie pojawi się około 6-8 artystów. Zdradził już, że dołączy do niego Grubson oraz Zbigniew Hołdys. Kilka dni temu do listy dołączyły kolejne nazwiska – usłyszymy m.in. Monikę Brodkę, Artura Rojka a także duet Smolik i Kev Fox.

- Katowicki Spodek to kultowe miejsce dla polskiej muzyki. Pękam więc z dumy, że będę mógł być dyrektorem artystycznym koncertu na 50-lecie tego odlotowego miejsca. Gościły tam największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Sam odwiedziłem Spodek po raz pierwszy w 2000 roku jako piętnastoletni fan Iron Maiden. Na koncercie nie zabraknie wielu znakomitych gości, przywołamy przeboje zespołów, które pojawiały się w Katowicach na przestrzeni półwiecza, no i oczywiście zagram też trochę własnych piosenek. Pełen entuzjazmu zabieram się do prób. Widzimy się we wrześniu! - mówi Krzysztof Zalewski, dyrektor artystyczny koncertu.

Wielkie świętowanie

Urodzinowy koncert odbędzie się już 11 września w katowickiej Strefie Kultury i potrwa od 17:00 do około 22:00. W tym roku mamy aż dwie okazje do świętowania – 156. rocznica nadania Katowicom praw miejskich oraz 50-lecie powstania hali widowiskowo-sportowej Spodek. Z tego powodu artyści zaproszeni do współpracy przez Krzysztofa Zalewskiego zagrają zarówno swoje utwory, jak i covery najbardziej znanych piosenek wykonanych w katowickim Spodku przez gwiazdy światowego formatu. Usłyszymy m.in. utwory Eltona Johna, Deep Purple, The Cure, Tiny Turner I wielu innych. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. 

Urodziny Katowic coraz bliżej! Krzysztof Zalewski ogłosił kolejnych artystów!

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również