Wiadomości z Katowic

Usiłowanie zabójstwa na Tysiącleciu! 81-latka dotkliwie pobita za zwrócenie uwagi

  • Dodano: 2021-11-02 14:00

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 81-letniej kobiety. Agresor zaatakował również dwie inne osoby i groził pozbawieniem życia kolejnej. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Osiedle Tysiąclecia: 21-latek atakował osoby, które zwróciły mu uwagę, że głośno się zachowuje... 

Do zatrzymania mężczyzny doszło na gorącym uczynku przestępstwa. Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Osiedlu Tysiąclecia nietrzeźwy mężczyzna zaatakował osoby, które zwróciły mu uwagę, że głośno się zachowuje.

Agresywny mężczyzna wtargnął do mieszkania 81-letniej kobiety i dotkliwie pobił, w wyniku czego kobieta straciła przytomność. Jego agresja została skierowana również wobec dwóch innych osób, a kolejnej groził pozbawieniem życia. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z VII komisariatu, a także służby medyczne.

Kobieta została hospitalizowana

Mundurowi zatrzymali 21-latka w mieszkaniu poturbowanej seniorki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna przebywał na przyjęciu u znajomych. Kiedy wyszedł na klatkę schodową zaatakował starszą kobietę, która zwróciła mu uwagę na jego głośne zachowanie. Podejrzany został umieszczony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, naruszenia miru domowego, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wełnowiec City

    Niestety takie czasy.Młodzież odurzona alkoholem,narkotykami i internetem,który ma zły wpływ na psychikę,tych którzy są od niego uzależnieni.Za zwrócenie uwagi,grzecznie,narażamy się na pobicia,wulgaryzmy,okaleczenia czy śmierć.Niezrównoważonych jest obecnie zdecydowanie więcej niż za moich młodych lat,kiedyś na ulicy było pełno pijaków i bezdomnych psów,dziś psy zniknęły,pijaków widać mniej,ale są ludzie zombi,jedna pozycja,pochylona głowa wpatrzona w dłoń z telefonem,słuchawki w uszach,nie interesuje nic,oprócz tego co proponuje telefon.Dla nich to normalne,dla mnie życie idące w złym kierunku...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również