Wiadomości z Katowic

Uwaga kierowcy! Od 7 września w rejonie ul. Dąbrówki tymczasowa organizacja ruchu ​

  • Dodano: 2023-09-07 09:15

W związku z realizowaną budową przedłużenia ulicy Mickiewicza do ul. Grundmanna od 7 września w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrówki i ul. Zabrskiej będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

Katowice. Konieczny jest przewiert gazowy

W ciągu ul. Dąbrówki, przy skrzyżowaniu z ul. Zabrską, zawężona zostanie jezdnia, a także niedostępny dla pieszych będzie fragment chodnika. Powyższe zmiany związane są z koniecznością wykonania przewiertu sieci gazowej na skrzyżowaniu ul. Dąbrówki i ul. Zabrska.

Budowane przedłużenie ul. Mickiewicza to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wartość tych zadań to w sumie prawie 148 mln zł, ale środki własne z budżetu miasta przeznaczone na ten cel to nieco ponad 32 mln zł, reszta pieniędzy pochodzi z dofinansowania – prawie 86 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład a 30 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Każda z tych inwestycji przyczyni się do podniesienia jakości życia naszych mieszkańców – kierowców, pieszych oraz rowerzystów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również