Wiadomości z Katowic

Uwaga, można otrzymać dofinansowanie z PFRON!

  • Dodano: 2020-01-27 08:15, aktualizacja: 2020-01-24 09:20

​Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych informuje, że spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, gminy, towarzystwa budownictwa społecznego, mogą skorzystać z możliwości dofinansowania inwestycji zapewniających osobom niepełnosprawnym dostęp do ich mieszkań.

Wnioski można składać do 30 listopada 2020 r.

 

Co to oznacza w praktyce?

Możliwość ubiegania się o dofinansowanie przez gminy, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe zarządzające w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Wsparciem ze środków PFRON mogą być objęte planowane lub realizowane inwestycje zapewniające dostępność do lokali zamieszkiwanych przez osoby niepełnosprawne. Inwestycja musi zapewnić dostępność do co najmniej dwóch lokali, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Dofinansowanie wynieść może do 165 000,00 zł na jeden projekt.

Wnioski w ramach obszaru A przyjmowane są w siedzibie Oddziału Śląskiego PFRON, plac Grunwaldzki 8-10, 40-950 Katowice, od 1 grudnia 2019 r. do 30 listopada 2020 r.

Wzory wniosków oraz procedury realizacji są dostępne na stronie internetowej: www.pfron.org.pl

Bezpośredni link do programu:
http://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/program-wyrownywania-roznic-miedzy-regionami-iii-w-2020-roku/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.