Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Prezydent Katowic Marcin Krupa rozważa pozew przeciwko TVP - chodzi o program Anity Gargas

 • Dodano: 2020-01-24 14:15

W miniony czwartek TVP wyemitowała „Magazyn Śledczy” Anity Gargas, w którym ukazano w niejasnym świetle sprawę budowy stadionu GKS-u. Zamieszanie wokół inwestycji zrodziło się w momencie, w którym okazało się, że koszty realizacji były wielokrotnie zmieniane. W programie nie szczędzono ostrych słów wobec sposobu zarządzania miastem, wypomniano również prezydentowi Marcinowi Krupie poparcie dla Bronisława Komorowskiego w wyborach z 2015 roku.

Prezydent Katowic Marcin Krupa nie kryje oburzenia - zapowiada dalsze kroki prawne

Oglądając program trudno nie odnieść wrażenia, że sprawa budowy stadionu GKS-u jest tylko tłem narracji zaproponowanej przez Telewizję Polską. Władze Katowic zostały ukazane jako "układ", miasto zaprezentowano jako miejsce kiepskich i szkodliwych inwestycji, a prezydenta nazwano "politycznym kameleonem".

Prezydent Katowic Marcin Krupa nie kryje irytacji po obejrzeniu programu Anity Gargas, zapowiada też kolejne kroki prawne, a to oznacza, że sprawa może trafić do sądu.

Oświadczenie w tej sprawie pojawiło się na oficjalnym profilu facebookowym Marcina Krupy:

Wczoraj na antenie TVP1 wyemitowany został program "śledczy" Anity Gargas. W wielowątkowym materiale, który rzekomo dotyczył budowy stadionu miejskiego, padło wiele nieprawdziwych informacji. Autorzy programu w żenujący sposób zmanipulowali przekaz, który nie miał nic wspólnego z dziennikarską rzetelnością i prawem do krytyki. Z przykrością stwierdzam, że znając format tego programu, nie jestem zaskoczony takimi metodami działania i zakłamywania rzeczywistości – pisze w oświadczeniu prezydent Marcin Krupa - Już wczoraj w nocy otrzymałem wiele głosów m.in. od mieszkańców, samorządowców i dziennikarzy z naszego regionu, którzy są oburzeni tak skandalicznym przedstawieniem Katowic. Nie ma mojej zgody na naruszanie dobrego imienia miasta. Dlatego w trosce o dobry wizerunek Katowic, dokonamy wnikliwej analizy materiału, by następnie podjąć w tej sprawie wszelkie możliwe kroki prawne, o których będę Państwa informował – dodaje.

Telewizja Polska na razie oficjalnie nie odnosi się do sprawy.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Piotr

  Część mieszkańców proponuje zmianę nazwy miasta na "Maniana", ponieważ tutaj nic, kompletnie nic nie jest zrobione/oddane w terminie !!

 • Piotr

  Część mieszkańców proponuje zmianę nazwy miasta na "Maniana", ponieważ tutaj nic, kompletnie nic nie jest zrobione/oddane w terminie !!

 • Piotr

  Ma pan rację, to wierzchołek góry lodowej.. uszkodzone i połamane płyty chodniklwe na ul Mariackiej i pl Szewczyka. Zamknięcie ul Dworcowej bez wybudowania parkingu "karuzelowego" na tylnej Mariackiej. Samochody parkujące bezkarnie (!!) na ulicach z zakazem wjazdu (Mariacka i okolice) Odizolowane "centrum przesiadkowe" które budują od 2018 i do dzisiaj nie mają operatora nawet mebli... czy ktoś myśli w UM Katowice ??!! Szczytem indolencji UM Katowice jest "targowisko" na placu Synagogi. Mozna było ograniczyć o kilka milionów rocznie budżet obywatelski i kupić ten plac !! Teraz kiedy buduje się tak dużo w centrum, plac będzie zapewne kilka razy droższy i poczekamy lata na inwestora... Czekamy na panią Gargas i opowiemy kolejne szczegóły...

 • Piotr

  Bardzo lubię prezydenta Krupę ale proszę o informację czy sprawa "Centrum przesiadkowego" przy ul Sadowej, nie nadaje się na kolejny reportaż do TVP ?Budują je od 2018 i do dzisiaj nie wiedzą kto je będzie obsługiwał, kto dostarczy meble itp.Nie mówiąc o kolejnym przedłużeniu oddania obiektu, ponieważ nikt nie zwrócił uwagi że brakuje tam schodów na dach... ;))Śmiać się czy płakać na indolencja urzędników UM Katowice ?Proszę o informacje na jaki środek transportu, można się będzie przesiąść w tym "Centrum Przesiadkowym" ??!!Na dworzec PKP z buta po zrujnowanym chodniku oraz czekaniu na kilku swiatlach w deszczu i śniegu !!!!!!Na jakikolwiek autobus do miast GZ Metropolia, będziemy musieli biegać po całym miescie, tak jak w przypadku dworca PKP ?Wszystko z buta w deszczu i śniegu ??Skąd przywieźli tych ludzi, którzy są odpowiedzialni za brak spójności transportowej już od etapu projetktowania CP ??Lub pan prezydent Krupa rządzi i dzieli jak Cysorz a potrzeby mieszkańców GZ Metropolii oraz innych podróżujących gości nie mają dla niego jakiegokolwiek znaczenia ?Przecież pod dworzec PKP można wpuścic chociażby tylko autobusy pospieszne (!!) z GZ Metropolia.Wyć się się chce !!

 • Adam Prowino

  Brawo, Panie PrezydencieNie powinno się tolerować w przestrzeni publicznej takich kłamstw - podanych w obrzydliwie nie-dziennikarskiej formie.O dobre imię zawsze należy dbać, a już obrzydliwym jest ich kolportaż przez red.(?) A.Gargas, skazanej za wyłudzenia.z Brynowa

 • zatroskany

  To wierzchołek góry lodowej. Kiedy miała być zakończona przebudowa skrzyżowania przy Famurze? - kilkumiesięczny aneks dla wykonawcy zamiast kar umownych. Sponsorowanie kampani prezydenckiej przez osoby powiązane z Libero - błyskawiczna zmiana planu zagospodarowania. Możan wymieniać dalej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.