Wiadomości z Katowic

W Katowicach kursy autobusów wypadają z rozkładów bo brakuje chętnych do pracy kierowców

  • Dodano: 2019-08-08 08:30, aktualizacja: 2019-08-08 09:20

W Katowicach brakuje chętnych do pracy kierowców autobusów, w związku z tym Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej odwołało łącznie 10 kursów linii 657, 297 oraz 12.

Brak rąk do pracy nie dziwi - na Śląsku mamy rekordowo niskie bezrobocie

Brak rąk do pracy nie dziwi - rekordowo niskie bezrobocie na Śląsku siłą rzeczy zmienia oczekiwania pracowników oraz wymagania stawiane pracodawcom. Wynagrodzenia dla zawodowych kierowców potrafią być bardzo wysokie, zwłaszcza w firmach transportowych obsługujących kursy zagraniczne. Jednak w przypadku kierowców autobusów miejskich trudno mówić o wysokich zarobkach. Pensja w wysokości nieco powyżej 3000 tysięcy złotych brutto już nie zachęca.

Pracownicy PKM starali się wywalczyć podwyżki

Jeszcze wiosną w PKM ogłoszono spór zbiorowy pracowników z zarządem. Kierowcy domagali się podwyżki w wysokości 2 złotych za godzinę oraz ustanowienia rocznych premii. Spółka jednak odmówiła premii, a zamiast 2 złotych zaproponowała 1. Trudno wiec się dziwić, że kierowcy szukają lepszych zarobków gdzie indziej.

Również w spółkach komunikacji miejskich innych miast brakuje rąk do pracy, a kierowcy starają się wywalczyć podwyżki. Przykładowo w Sosnowcu pracownicy tamtejszego PKM wywalczyli wyższą o 1 zł pensję, chociaż - jak deklarują - nie są do końca usatysfakcjonowani z wyniku negocjacji z pracodawcą. W Tychach sytuacja jest jeszcze poważniejsza - brakuje kierowców, a PKM Tychy ogłosiło przetarg na kierowanie ich pojazdami.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Kartofel

    Wiecej placa za rozworzenie prawdziwych buraków niż tych nazywanych burakami

  • Dziadtrans

    3000 brutto ? Kto za tyle pracuje? Kierowca samochodu ciężarowego jak nie zarobi 4500zl do ręki to rzuca kluczykami A dokładniej zostawia je pod kołem i smsem informuje że od dziś nie pracuje... :D 4500zl i codziennie musi spać w domku, dodatkowo ok 500-1000 zł z oszczędności.Jak śpi w kabinie 4 noce w tygodniu, to 6000 zł do ręki musi dostać.

  • Tomasz N.

    Jestem kierowcą autobusu od 12 lat i szczerze mówiąc sam myślę czy nie dorobić kategorii.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.