Wiadomości z Katowic

W niedzielę wielkie plono-branie w Miejskiej Farmie!

  • Dodano: 2021-08-28 07:45, aktualizacja: 2021-08-28 07:59

Już w niedzielę, 29 sierpnia, w Katowicach szykuje się wielkie plono-branie. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w żniwach, które odbędą się w Miejskiej Farmie.

Nieubłaganie kończy się lato i zbliża się jesień, a wraz z nią – żniwa. W tym roku te odbędą się także w samym sercu Katowic, bo na Miejskiej Farmie. Na 29 sierpnia zaplanowano bowiem Plono-branie. Jak zapowiadają organizatorzy, w ramach wydarzenia rozdawane będą warzywa i zioła w ekosaszetkach oraz nasiona łąk kwietnych. Odbędzie się też degustacja zdrowych przekąsek.

Miejska Farma: Godziny otwarcia

Miejska Farma w Katowickiej będzie czynna 28 sierpnia, w godz. 9:00-21:00 oraz niedzielę, w dniu Plono-brania, w godz. 10:00-18:00. Wstęp jest bezpłatny. 

W ostatni weekend sierpnia nastąpi podsumowanie działalności Miejskiej Farmy.

- Od początku funkcjonowania jest przestrzenią edukacyjną i strefą odpoczynku od miejskiego zgiełku, stworzoną z myślą o mieszkańcach aglomeracji. Teraz nadszedł czas na podsumowanie działalności oraz rozdysponowanie zbiorów, zlokalizowanego w centrum miasta ogródka. Chętni, po raz ostatni w 2021 roku, będą mogli go odwiedzić w dniach 27-29 sierpnia - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

Plono-branie w Miejskiej Farmie

Uczestnicy plono-brania otrzymają zbiory, które udało się wyhodować w Miejskiej Farmie w specjalnych ekosaszetkach. To między innymi:marchewka, pietruszka, kapusta, rozmaryn czy mięta. To jednak nie wszystko, ponieważ w niedzielę, 29 sierpnia, rozdawane będą również nasiona łąk kwietnych do samodzielnego wysiewu.

- Z ogromną przyjemnością przyznajemy, że udało nam się wprowadzić zieleń w miasto, a nasza Miejska Farma w Katowickiej zyskała ogromną popularność. Do tej pory odwiedziło ją około 12 000 osób, w tym zagraniczni turyści, podróżni z całej Polski oraz mieszkańcy aglomeracji. To zresztą już kolejny prośrodowiskowy projekt Galerii, który spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Wierzę zatem, że 29 sierpnia spotkamy się w licznym gronie – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej. - Gorąco zachęcam do wykorzystania ostatnich dni wakacji na odwiedzenie naszej zielonej przestrzeni oraz udziału w Plono-braniu – dodaje.
 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • owsik

    siema siema cycki wszedzie GMO nawet w roslinkach nie wspomne o keczapie ktory lany jest suto podczas zjadania kiełbasek wegetarian kukurydza jest zmodyfikowana

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.