Wiadomości z Katowic

W Pałacu Młodzieży odbyła się odprawa roczna katowickich policjantów

  • Dodano: 2020-01-31 09:45

W dniu 28 stycznia br. w sali teatralno-kinowej Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się uroczysta odprawa, podczas której podsumowano roczną pracę katowickich policjantów za rok 2019.

W spotkaniu wzięli udział m.in. dowódca śląskiego garnizonu nadinsp. dr Krzysztof Justyński, Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Paweł Barski oraz zaproszeni goście.

W ubiegły wtorek o godzinie 13.00 w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się uroczysta odprawa. W naradzie podsumowującej wyniki uzyskane przez katowicki garnizon w 2019 roku wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński, Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice Mirosław Cygan, przedstawiciele katowickich prokuratur – Anna Łukasik szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód, Wioletta Korusiewicz szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód, Katarzyna Kluczewska szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Północ, Sławomir Barnaś wiceszef Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek, Komendant Miejski PSP w Katowicach mł.bryg. Arkadiusz Korzeniewski. Katowicką jednostkę reprezentowali Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Paweł Barski wraz ze swoimi zastępcami mł.insp. Arkadiuszem Konowalskim i mł.insp. dr. Arturem Ormanem. W spotkaniu wzięli również udział komendanci wszystkich komisariatów w Katowicach wraz ze swoimi zastępcami, naczelnicy wydziałów katowickiej komendy, policjanci oraz pracownicy cywilni. Ponadto w spotkaniu wziął udział Dyrektor Pałacu Młodzieży w Katowicach Pan Adam Lasek, dzięki któremu było możliwe zorganizowanie odprawy w przepięknej sali teatralno-kinowej Pałacu Młodzieży.

Narada rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach nadinsp. dr. Krzysztofowi Justyńskiemu przez Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach podinsp. Tomasza Ciepał. Odprawę otworzył i przywitał przybyłych gości Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Paweł Barski. Następnie został zaprezentowany film przedstawiający podsumowanie pracy katowickich policjantów w ubiegłym roku. Po prezentacji filmu szef katowickich policjantów insp. Paweł Barski omówił osiągnięcia ubiegłego roku. Jak podkreślił komendant, dzięki bardzo dobrej pracy wszystkich policjantów i pracowników katowickiej policji, udało się osiągnąć wyniki na bardzo wysokim poziomie. Wskazał również zadania i priorytety na rok 2020. Podziękował również za dotychczasową pracę wszystkim policjantom oraz przedstawicielom służb i instytucji na co dzień współpracującym z katowicką policją. Podziękowania skierował również do władz miasta za wsparcie przedsięwzięć na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


Głos zabrał również Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa, który podkreślił znakomitą współpracę z policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Katowic. Pogratulował również osiągniętych wyników i zapewnił, że nadal będzie wspierał pracę katowickich stróżów prawa. Oficjalną część odprawy podsumował Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński, który również pogratulował osiągniętych wyników i podziękował za dotychczasową służbę. Scharakteryzował również najistotniejsze zadania dla funkcjonariuszy oraz motywował do dalszej pracy, aby w roku 2020 jej efekty były równie satysfakcjonujące co ubiegłoroczne.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również