Wiadomości z Katowic

W tramwaju znaleziono 12-latka z Ukrainy. Był zmarznięty i wystraszony!

  • Dodano: 2022-05-05 09:30

W kwietniowy wieczór w tramwaju linii nr 15 został znaleziony 12-latek. Informacje o nim przekazał strażnikom miejskim pracownik tramwajów. Wystraszonym dzieckiem -  jak się okazało z Ukrainy, zaopiekowali się strażnicy miejscy.

Zmarznięty chłopiec nie miał nawet kurtki!

Strażnicy miejscy, którzy 29 kwietnia patrolowali centrum Katowic, otrzymali informacje od pracownika tramwajów, który odpowiedzialny jest za utrzymanie ruchu, że w tramwaju linii nr 15 znajduje się mały chłopiec ubrany tylko w klapki i koszulkę z krótkim rękawem.

Gdy tramwaj się zatrzymał na przystanku w rejonie rynku, wysiadł z niego przestraszony chłopiec. Strażnicy miejscy od razu się nim zaopiekowali. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 12-latek z Ukrainy. Mieszka aktualnie w miejscowości Sosnowa z matką i rodzeństwem. Chłopiec powiedział, że jego mama jest w pracy, a rodzeństwo śpi.

12-latek został najpierw przewieziony do Komisariatu przy ulicy Stawowej, a następnie na Plac Sejmu Śląskiego gdzie znajduje się punkt pomocy dla uchodźców. Tam chłopiec dostał obuwie i cieplejsze ubranie.

Okoliczności jego zaginięcia wyjaśniają policjanci

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również