Wiadomości z Katowic

W tramwaju znaleziono 12-latka z Ukrainy. Był zmarznięty i wystraszony!

  • Dodano: 2022-05-05 09:30

W kwietniowy wieczór w tramwaju linii nr 15 został znaleziony 12-latek. Informacje o nim przekazał strażnikom miejskim pracownik tramwajów. Wystraszonym dzieckiem -  jak się okazało z Ukrainy, zaopiekowali się strażnicy miejscy.

Zmarznięty chłopiec nie miał nawet kurtki!

Strażnicy miejscy, którzy 29 kwietnia patrolowali centrum Katowic, otrzymali informacje od pracownika tramwajów, który odpowiedzialny jest za utrzymanie ruchu, że w tramwaju linii nr 15 znajduje się mały chłopiec ubrany tylko w klapki i koszulkę z krótkim rękawem.

Gdy tramwaj się zatrzymał na przystanku w rejonie rynku, wysiadł z niego przestraszony chłopiec. Strażnicy miejscy od razu się nim zaopiekowali. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 12-latek z Ukrainy. Mieszka aktualnie w miejscowości Sosnowa z matką i rodzeństwem. Chłopiec powiedział, że jego mama jest w pracy, a rodzeństwo śpi.

12-latek został najpierw przewieziony do Komisariatu przy ulicy Stawowej, a następnie na Plac Sejmu Śląskiego gdzie znajduje się punkt pomocy dla uchodźców. Tam chłopiec dostał obuwie i cieplejsze ubranie.

Okoliczności jego zaginięcia wyjaśniają policjanci

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.