Wiadomości z Katowic

Warsztaty Edukacyjne dla Seniorów - "Wodzirej" w Katowicach

  • Dodano: 2021-11-18 06:00, aktualizacja: 2021-11-18 06:03

Miasto Katowice we współpracy z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier", która jest inicjatorem programu o nazwie „Wodzirej" rozpoczęło realizację projektu, który dotyczy wychodzenia ze skutków pandemii osób 60 plus, mieszkańców Katowic.

Projekt „WODZIREJ" ma na celu pomoc osobom 60 plus, mieszkańcom Katowic, borykającym się ze skutkami izolacji społecznej, wynikającej z pandemii. Osoby te często podupadły na zdrowiu, nie kontaktują się z rodziną, sąsiadami, odczuwają zniechęcenie i apatię. Nie mają motywacji i pomysłu na powrót do aktywnego uczestniczenia w życiu rodziny czy społeczności, ale jednocześnie bardzo boleśnie odczuwają konsekwencje życia „poza nawiasem". Projekt „WODZIREJ" jest innowacją społeczną, która ma na celu inspirowanie i wyposażenie jego uczestników w praktyczną wiedzę i ćwiczenia, którymi będą mogli dzielić się dalej z innymi,  już po spotkaniach.

Uczestnikami projektu są katowiccy Seniorzy, którzy zostali wyłonieni w ramach współpracy z katowicką Radą Seniorów Miasta Katowice oraz organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz katowickich seniorów.

Po zakończonym projekcie, jego uczestnicy dzięki zdobytej wiedzy będą służyć radą i pomocą bezpośrednio w swoim środowisku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również