Wiadomości z Katowic

Wieczór z Marketingiem

  • Dodano: 2013-01-03 12:30
Śląskie Towarzystwo Marketingowe zaprasza na I (XLI) Wieczór z Marketingiem.
 
 
Miejsce: TVP Katowice, ul. Telewizyjna 1
Data: 10 styczeń 2013 r.
 
Program:
 
16.30-17.00 Rejestracja uczestników, rozmowy kuluarowe, kawa, herbata
 
17:00-17:25 Przedstawienie kierunków rozwoju Śląskiego Towarzystwa Marketingowego zatwierdzonych przez nowo wybrany Zarząd Towarzystwa Artur Kurkiewicz, Prezes Śląskiego Towarzystwa Marketingowego
 
17:25-17.30 Przerwa organizacyjna
 
17:30-18:00 Najnowszą inicjatywą podjętą przez Rząd RP w kierunku wsparcia eksportu jest powołanie sieci ośrodków COIE Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów - Przedstawiciel COIE
 
18.00-18.45 Rosja jako rynek eksportu prelekcję poprowadzi Pan Tomasz Wróblewski, ekspert i praktyk sprzedaży na rynku rosyjskim.
  • Liczby charakteryzujące rosyjski rynek, populacja, uwarunkowania geo-polityczne i historyczne
  • Porządek prawny regulujący prawo podatkowe, prawo pracy, inwestycje zagraniczne
  • Główne wskaźniki ekonomiczne w porównaniu z Polską PKB, średnie wynagrodzenie, wzrost gospodarczy
  • Główne branże rosyjskiej gospodarki wraz z prognozą rozwoju popytu
  • Pozyskiwanie dofinansowania UE dla inwestorów w Rosji
  • Postrzeganie Polski i polskich firm w Rosji w kontekście rebrandingu
  • Polscy inwestorzy obecni w Rosji
  • Najlepsza droga do eksportu do Rosji 
18.45-19.10 Przerwa na dyskusje w kuluarach, kawa, herbata, składanie deklaracji przystąpienia do Śląskiego Towarzystwa Marketingowego
 
19.10-19.40 Rosja jako cel podróży turystycznych - Tomasz Wróblewski, podróżnik
 
Z biurem podróży czy indywidualnie? W jakiej porze roku najlepiej zwiedzać Rosję? Co koniecznie trzeba zjeść a co wypić? Jakie są przeciętne ceny produktów spożywczych, gastronomii, noclegów, paliwa? Czy opowieści o słabej jakości rosyjskich linii lotniczych są przesadzone? Czy są sytuacje, których trzeba unikać? Co warto z Rosji przywieźć do Polski?
 
19.40-20.00 Podsumowanie wieczoru, przybliżenie tematyki kolejnego Wieczoru, losowanie nagród, dyskusja w kuluarach, kawa, herbata, składanie deklaracji przystąpienia do Śląskiego Towarzystwa Marketingowego
 
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc uczestnictwo wymaga wcześniejszej elektronicznej rejestracji na facebook - wybierając wezmę udział lub pisząc e-mail z danymi kontaktowymi na adres wieczor@marketing.silesia.pl. Dla członków Śląskiego Towarzystwa Marketingowego i osób, które złożą deklarację członkowską ŚTM udział w Wieczorze jest nieodpłatny. Pozostałe osoby będą proszone o wniesienie dobrowolnej, symbolicznej opłaty w trakcie Wieczoru na cele statutowe ŚTM w kwocie 10 PLN.
 
 
Tomasz Wróblewski - Prelegent
 
Motto: Wszystko zaczyna się od A...
 
Dyrektor w firmie technologicznej na rynki wschodnie. W ramach działalności konsultacyjnej od 2007 roku prowadzi szkolenia dla pracowników działów handlowych w Rosji i wspiera polskie marki na rynku rosyjskim. Uczestnik projektu Bezpieczny Biznes w Rosji. Redaktor portalu www.certyfikaty-rosja.pl Wiedze o rynku rosyjskim i doświadczenie praktyczne zdobywał przez 13 lat, gdy od roku 1991 do 2004 pracował w Rosji roli tłumacza, konsultanta, menedżera i trenera.
 
Leszek Bochner COIE - Prelegent
 
 Konsultant Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Katowicach, powołanego w wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Gospodarki a Województwem Śląskim w celu podnoszenia konkurencyjności podmiotów poprzez ułatwienie im nawiązywania międzynarodowych relacji handlowych (projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).
 
Adam Latocha - Współogranizator
 
Absolwent Politechniki Śląskiej i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Doświadczony Marketing Manager. Wiceprezes Śląskiego Towarzystwa Marketingowego. Właściciel firmy doradczej. Brał czynny udział w licznych projektach pozyskiwania środków unijnych, w tym z przeznaczeniem na działalność proeksportową (Paszport do Eksportu POIG 6.1). 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również