Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Wiemy, kto zagra podczas 27. Finału WOŚP!

  • Dodano: 2019-01-07 14:00

Jak w większości miast Polski, w Katowicach 13 stycznia będziemy bawić się i kwestować podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla „dla dzieci małych i bez focha”. Celem zbiórki podczas 27. Finału jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków – mówi Jurek Owsiak.

W Katowicach nowość stanowi lokalizacja imprezy – sztab WOŚP przenosi ją spod Spodka, gdzie odbywała się przez wiele lat na katowicki rynek. Tu przez cały dzień będziemy wraz z wolontariuszami bawić się i wspierać 27. Finał WOŚP.

Na scenie zaprezentują się takie grupy jak Aiselis, A.Y.A., Seven on Seven, Hurrockaine, Hengelo. Gwiazdami imprezy są Gutek i Lipali. W trakcie imprezy będzie można również spotkać strażaków z OSP Dąbrówka Mała wraz z psami tropiącymi. Szykują się animacje dla dzieciaków, pojawią się także Katowicki Klub Morsów ARKTYKA, którym mróz niestraszny oraz balonowe czarodzieje z Balonolandii.

Weźmiecie udział w 27. Finale WOŚP w Katowicach? Liczymy na Was!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.