Wiadomości z Katowic

Włamał się do pojazdu w centrum Katowic. Został zatrzymany dzięki czujności obywatela

  • Dodano: 2019-08-28 09:15

Wywiadowcy z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zatrzymali 37-latka, który włamał się do pojazdu w centrum Katowic.

Sprawca po wybiciu bocznej szyby pojazdu, skradł plecak wraz z jego zawartością

O włamaniu policję powiadomił świadek zdarzenia. Stróże prawa zatrzymali złodzieja po krótkim pościgu, niedaleko miejsca popełnienia przestępstwa.

Nieumundurowani stróże prawa z katowickiego oddziału prewencji policji zatrzymali włamywacza, którzy okradł samochód w centrum miasta. Do zatrzymania doszło dzięki obywatelskiej postawie świadka, który zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę, chodzącego między zaparkowanymi pojazdami. W pewnym momencie mężczyzna wybił boczną szybę w pojeździe i zabrał z niego plecak. Świadek natychmiast powiadomił policję. Na miejsce przyjechały dwa policyjne patrole. Gdy jeden z nich zabezpieczał miejsce zdarzenia, drugi patrol na podstawie uzyskanego opisu sprawcy poszukiwał sprawcy.

Po 15 minutach mundurowi znaleźli sprawcę

Po około 15 minutach sprawdzania ulic miasta, mundurowi odnaleźli sprawcę w pobliżu dworca kolejowego i go zatrzymali. Mężczyzna przyznał się do włamania i wskazał policjantom miejsce, gdzie ukrył plecak. Powiadomiony przez policjantów właściciel pojazdu rozpoznał swoje mienie.Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji I w Katowicach. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, jak ustalili kryminalni z katowickiej „jedynki” ma on na swoim koncie kilkanaście innych włamań do samochodów. 37-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.