Wiadomości z Katowic

Włamali się do remontowanej kamienicy i ukradli kaloryfery. Grozi im 10 lat więzienia!

  • Dodano: 2024-03-28 13:45

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Katowicach zatrzymali 5 mężczyzn, którzy kradli kaloryfery z remontowanej kamienicy. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, a skradzione mienie zostało odzyskane. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działali w warunkach recydywy i multi recydywy. Na czas trwającego postępowania zostali aresztowani na 3 miesiące.

Kradli kaloryfery z remontowanej kamienicy

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Katowicach zatrzymali 5 mężczyzn, którzy włamali się do remontowanej kamienicy i ukradli kaloryfery. Do zatrzymania sprawców doszło na gorącym uczynku przy ul. Kościuszki. Dwóch zostało zatrzymanych w kamienicy, gdy demontowali kaloryfer, a kolejnych 3, gdy sklepowym wózkiem wieźli skradziony kaloryfer do składnicy skupu złomu. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 20 tys. złotych. Mężczyźni poza kradzieżą kaloryferów dopuścili się również zniszczenia schodów w kamienicy. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Mężczyźni w wieku 26, 33, 38, 42 i 43 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działali w warunkach recydywy i multi recydywy. Na czas trwającego postępowania sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również