Wiadomości z Katowic

Woda zalała...wodny plac w Katowicach. Ulewa unieruchomiła popularne miejsce zabaw

  • Dodano: 2020-07-28 12:15

Kolejna wodna atrakcja w Katowicach zalana.W niedzielę deszcz unieruchomił wodny plac zabaw w Załężu.

Czy to już druga fala koronawirusa? Znowu testy na kopalniach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Dzisiaj się też wybieraliśmy. Niestety ze względu na awarię plac jest zamknięty, ale nadal jest suchy, więc możemy iść kawałek dalej się pobawić  mówi Agnieszka Nalepa, mieszkanka Katowic.

To jeden z trzech takich obiektów w Katowicach. Wszystkie cieszą się dużą popularnością, ale już po raz drugi ulewy uszkodziły urządzenia. W Załężu usterkę szybko uda się naprawić, ale w przypadku wodnego placu zabaw w Dolinie Trzech Stawów awaria z lipca ubiegłego powoduje, że plac nie działa do dziś.

-Od jutra, od wtorku, wszystko już powinno działać. Mieszkańców Załęża i okolic zapraszamy na ten wodny plac zabaw. Natomiast jeśli chodzi o wodny plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów, tutaj uszkodzenia były dużo większe. Pamiętajmy, że w zeszłym roku przyszła niespotykana nawałnica, która doprowadziła do dużych uszkodzeń. Wykonawca nie chciał tego naprawić. W związku z tym myśmy za nie zapłacili, musieliśmy wykonać tzw. naprawy zastępcze. Będziemy się teraz domagać od wykonawcy tych kwot – mówi Maciej Stachura, UM Katowice.

Wodny plac zabaw w Załężu będzie działał od wtorku, a ten w Dolinie Trzech Stawów, który odwiedza najwięcej osób, zostanie uruchomiony 1 sierpnia. Miasto przygotowuje się też do budowy czwartego obiektu tego typu, na os. Tysiąclecia.

Woda zalała... wodny plac w Katowicach. Ulewa unieruchomiła popularne miejsce zabaw
Woda zalała...wodny plac w Katowicach. Ulewa unieruchomiła popularne miejsce zabaw

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.