Wiadomości z Katowic

Wybrano Prezydium Śląskiej Rady Turystyki

  • Dodano: 2020-09-22 17:00

Za nami pierwsze posiedzenie Śląskiej Rady Turystyki. We wtorek, 15 września w Sali Sejmu Śląskiego wybrano jej prezydium.

Przewodniczącym został dr hab. Rajmund Tomik, prorektor ds. Dydaktyki i Studentów katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Jego zastępcą będzie Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej. Trzecim członkiem Prezydium jest Krystyna Gołąbek, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.

Śląska Rada Turystyki, powołana z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, jest odpowiedzią na potrzeby szerokich konsultacji w zakresie rozwoju turystyki w Województwie Śląskim

Turystyka regionalna to ciągle nieodkryty diament. Tymczasem okazuje się być kluczowa dla naszej regionalnej gospodarki. Na pewno nie jest to łatwy czas dla tej branży. To właśnie turystyka jako pierwsza odczuła skutki pandemii. Musimy sprostać nowym wyzwaniom, przemodelować kierunki działania, dopasować je do potrzeb i oczekiwań zarówno przedsiębiorców turystycznych jak i samego turysty. Wsparcie będzie wartością dodaną do jej rozwoju. Skład Rady i wybranego już Prezydium opiera się na autorytetach w wielu dziedzinach, których wiedza i doświadczenie może bardzo w tym pomóc. Izolacja podyktowana pandemią spowodowała, że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, chcemy wyjść na zewnątrz, gdzieś wyjechać, a nasze województwo jest piękne. Cieszę się, że formuje się gremium, które realnie zajmie się jego promocją. Myślę, że jest to historyczny moment dla rozwoju turystyki naszego regionu - mówił marszałek Jakub Chełstowski.

W najbliższych planach jest aktualizacja Programu Rozwoju Turystyki Województwa Śląskiego, który ma być odpowiedzią na kryzys związany z Covid-19

Jeszcze w tym roku przeprowadzona zostanie szeroka analiza rynku turystycznego naszego regionu, aby w ten sposób sprawdzić kondycję branży turystycznej. Województwo Śląskie to doskonałe miejsce na rozwój branży wielkich wydarzeń. Katowice, Gliwice, Zabrze, Wisła czy Częstochowa to doskonałe miejsce do organizacji konferencji, szkoleń, kongresów. W samych Katowicach w 2019 roku liczba uczestników w branży spotkań przekroczyła 1 mln osób generując blisko 210 mln zł przychodów w gospodarce regionu. Województwo z miastem Katowice i Śląską Organizacją Turystyczną rozpoczęło prace nad regionalnym Convention Bureau, którego zadaniem będzie silne wsparcie właśnie turystyki biznesowej. Nadal realizowany jest Śląski Pakiet dla Turystyki, którego wartość wynosi 3,5 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również