Wiadomości z Katowic

Wyłudził pieniądze metodą na fałszywego policjanta. Rozpoznajesz go?

  • Dodano: 2019-10-14 09:15

Publikujemy wizerunek mężczyzny podejrzewanego o to, że w dniu 26 września 2019 r. przy ul. Korfantego w Katowicach metodą na fałszywego policjanta wyłudził pieniądze.

Jeżeli rozpoznajesz mężczyznę, skontaktuj się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 29 61, 32 200 25 55, 32 200 25 86 lub pod adresem e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl

zdjęcie kolorowe: zdjęcie z monitoringu, które zarejestrowało wizerunek mężczyzny podejrzewanego o wyłudzenie pieniędzy

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą sprawę wyłudzenia gotówki metodą na fałszywego policjanta. Do zdarzenia doszło 26 września 2019 r. przy ul. Korfantego. Do 82-letniego pokrzywdzonego zadzwoniła płacząca kobieta, która przekazała telefon nieznanemu mężczyźnie. Ten podając się za policjanta, poinformował, że córka oszukanego seniora potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę i potrzebne są pieniądze, w celu zadośćuczynienia. Starszy pan pojechał do banku i wypłacił swoje oszczędności, a gotówkę przekazał oszustowi. Wizerunek podejrzewanego mężczyzny zarejestrował monitoring.

zdjęcie kolorowe: zdjęcie z monitoringu, które zarejestrowało wizerunek mężczyzny podejrzewanego o wyłudzenie pieniędzy

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 29 6132 200 25 5532 200 25 86 lub pod adresem e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl.

Gwarantujemy anonimowość.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również