Wiadomości z Katowic

Wyrzucił tonery w lesie. Namierzyli go strażnicy miejscy

  • Dodano: 2020-09-30 08:00, aktualizacja: 2020-09-27 17:18

Dwa nielegalne wysypiska śmieci zlikwidowali w ostatnim czasie strażnicy miejscy. Znajdowały się tam zużyte tonery do drukarek i kserokopiarek. Autor dzikich wysypisk został ukarany mandatami.

W sumie jego wyczyny kosztowały go 2000 złotych

Jedno z wysypisk znajdowało się w rejonie torowiska przy ulicy 73 Pułku Piechoty – było to 20 kartonów ze zużytymi tonerami. Kolejne wysypisko zostało odkryte przy ulicy Szopienickiej – droga do KWK Wieczorek Szyb Pułaski. Wyrzucono tam kolejne 20 kartonów z tonerami. Prowadzone przez strażników z Zespołu ochrony Środowiska czynności doprowadziły ich do właściciela jednej ze śląskich firm. Okazało się, że mężczyzna porzucone w Katowicach tonery przekazał nieznanej firmie, której ogłoszenie znalazł na portalu internetowym. Właściciel tej firmy zobowiązał się, wg zawartej umowy, do utylizacji tonerów.

Twórca dzikich wysypisk został namierzony

18 września br. 36-letni mieszkaniec Katowic zgłosił się do siedziby straży miejskiej. Przyznał się do wyrzucenia tonerów. "Tłumaczył to faktem, że nigdzie nie chciano mu przyjąć tonerów do utylizacji" - relacjonuje prowadzący sprawę strażnik miejski. W sumie za popełnione wykroczenia 36-latek będzie musiał zapłacić 2000 złotych. Miejsca, w których zostały wyrzucone tonery zostały już uporządkowane.

Niebezpieczne odpady

Warto więc uświadomić sobie, że tonery to odpady niebezpieczne, które mogą przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska oraz źle wpływać na nasze samopoczucie. Dlaczego? barwiący proszek znajdujący się w ich wnętrzu jest substancją chemiczną, która może przenikać do wody. Co więcej, tonery zrobione są z tworzyw sztucznych, które jak wiadomo rozkładają się przez setki lat. Dlatego też warto pamiętać, że klasyfikacja odpadów wyraźnie zaznacza, iż jest to rodzaj odpadów, który powinien być utylizowany poprzez segregację, a potem wykorzystywany powtórnie. Dlatego też coraz więcej firm oferuje możliwość oddania starych tonerów, a nawet oferuje ich skup. Każdy, komu zależy na ekologii, powinien skorzystać z tej możliwości i zadbać o środowisko.

Wyrzucił tonery w lesie. Namierzyli go strażnicy miejscy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również