Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci zabezpieczali przemarsz uczestników Marszu Równości

  • Dodano: 2020-09-07 14:00

Policjanci zabezpieczali przemarsz uczestników "Marszu Równości", który w sobotę przeszedł ulicami Katowic. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko osób biorących udział w imprezie, ale również mieszkańców stolicy Śląska. Podczas marszu nie doszło do żadnych incydentów pomimo, że zgłoszonych było 5 kontrmanifestacji.

W sobotnie popołudnie kilkuset policjantów zabezpieczało „Marsz Równości", który rozpoczął się o godzinie 13.00 na Placu Sejmu Śląskiego

Jego uczestnicy przeszli ulicami Katowic pod pomnik Powstańców Śląskich. Na czas tego wydarzenia niektóre ulice zostały zamknięte, a ruchem kierowali policjanci katowickiej drogówki. Aby zadbać o bezpieczeństwo osób przybyłych na marsz, do służby zostały skierowane liczne siły Policji. O bezpieczeństwo dbali mundurowi z oddziałów prewencji oraz funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, kryminalni, policji konnej, przewodnicy z psami służbowymi, policjanci z zespołu antykonfliktowego.

Bezpieczny Marsz

Policjanci natychmiast reagowali na wszelkie sytuacje, które mogły stworzyć jakiekolwiek zagrożenie i nie dopuszczali do eskalacji konfliktów. Policjanci interweniowali wobec 3 osób, które dopuściły się znieważenia mundurowych i ratowników medycznych. Zatrzymano również osobę podejrzaną o publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju. Czynności w sprawach trwają.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • hanysek wesoły

    czy o taki slonsk powstacy walczyli:) niyjeden z "grunszucu" czy partyzant polski sie w mogiłach sie przewraca....tak samo niemieckie babcie co maja po 90 lat:) słyszac o wschodzie słonca nawoływanie przez muezina czy muftiego do modlitwy..."europejczyk ma prace dom,samochód jedno dziecko,pieska czy kotka" natomiast muslimek nie ma pracy,2 lub 3 zony z ktora ma po 3-6 dzieci za 10 lat dzisiejsze lewaki beda musieli przejsc z ateizmu na islam czy to sie podoba czy nie....

  • Horní Slezsko

    Wyprowadź się do Rosji, tam nie mają takich problemów...Powstańcy Śląscy z Sosnowca to walczyli, żeby dołączyć Śląsk do Polski, wbrew woli większości Ślązaków. Tak czy owak nikt tam nie walczył o prawa gejów, homofobów, czy muzułmanów. Swoją drogą co trzeba mieć w głowie, żeby jakąś paradę gejowską połączyć z muzułmanami i ateistami? Typowy bełkot polskiego prawiczka.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.