Wiadomości z Katowic

Wzmożone kontrole prędkości na drogach

  • Dodano: 2024-06-11 10:30

Głównym celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie akcji policjanci ujawnili ponad 200 przekroczeń dozwolonej prędkości.

Kontrole prędkości od wczesnych godzin rannych

W piątek na terenie całego kraju policjanci drogówki prowadzili działania „Prędkość”. Działania mundurowych skupiały się na poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wzmożone kontrole prędkości. Katowicka drogówka już od wczesnych godzin rannych kontrolowała kierujących w miejscach, gdzie najczęściej przekraczają prędkość. Policjanci w czasie akcji wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideo rejestratory. W działaniach udział wzięli również policjanci katowickiej grupy SPEED.

Oprócz kontroli prędkości: badania trzeźwości i stanu technicznego pojazdów

Mundurowi oprócz sprawdzania prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali również ich stan trzeźwości, a także zwracali uwagę na stan techniczny i wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Podczas działań na terenie Katowic policjanci ujawnili aż 218 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W 1 przypadku kierujący w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Z tego też powodu utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia 192 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, 24 osoby pouczono oraz skierowano 2 wnioski o ukaranie do sądu. Kolejne działania już wkrótce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również