Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty

  • Dodano: 2018-02-12 08:30, aktualizacja: 2018-02-12 08:39

Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane przez katowickich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w trakcie przeprowadzonych działań zabezpieczyli 4 automaty w jednym z katowickich lokali. Za przestępstwo karno-skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w trakcie przeprowadzonych czynności w jednym z katowickich lokali zabezpieczyli kolejne 4 nielegalne automaty do gier hazardowych. Automaty trafiły do magazynów śląskiej służby celno-skarbowej.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci cały czas sprawdzają i monitorują miejsca, w których mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.