Wiadomości z Katowic

Zakochana bana rusza na szyny!

  • Dodano: 2021-02-04 11:45

Przed nami Dzień Zakochanych. Z tej okazji Tramwaje Śląskie i Planetarium Śląskie postanowili zorganizować wspólny walentynkowy konkurs -  „Zakochaną Baną do gwiazd”. Co należy zrobić, aby wziąć w nim udział?  Zakochani mający chrapkę na niesamowitą przejażdżkę unikatowym tramwajem muszą opisać historię swojej miłości i przesłać do 7 lutego włącznie mailowo na adres: tramwaj@tram- silesia.pl. Autorzy zwycięskiej opowieści spędzą wyjątkową walentynkową randkę w „Zakochanej Banie” i pod gwiazdami.

Przypomnijmy, że „Zakochana Bana” to specjalna linią tramwajowa uruchamiana co roku w Walentynki przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. Przystrojony wagon kursuje po Katowicach, przyciągając zakochane pary, które chętnie fotografują się na jego tle.

Pandemia wciąż torpeduje wiele inicjatyw, ale z „Zakochanej Bany” nie chcieliśmy rezygnować, stąd pomysł uruchomienia jej, dla jednej pary, która wygra konkurs. Do współpracy zaprosiliśmy Planetarium Śląskie, dzięki któremu zakochani będą mogli spędzić randkę nie tylko w wyjątkowym tramwaju, ale także pod rozgwieżdżonym niebem – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Przejażdżka "Zakochaną baną" tylko dla jednej pary

Z uwagi na pandemiczny reżim tradycyjne kursy „Zakochaną baną” będą niemożliwe. W zamian spółka postanowiła przygotować przejażdżkę dla jednej zwycięskiej pary. Jak wskazuje Andrzej Zowada, tramwaj zawiezie zakochanych do zajezdni, gdzie ustawione zostanie mobilne planetarium. Tu zakochani obejrzą gwiezdny seans, delektując się pysznym poczęstunkiem. 

W ten sposób, trochę dosłownie, a trochę w przenośni tramwaj zawiezie zwycięską parę do gwiazd. Jestem przekonany, że będzie to dla niej niezapomniana walentynkowa randka – uśmiecha się Jarosław Juszkiewicz z Planetarium Śląskiego.

Jeśli marzy Wam się przejażdżka „Zakochaną baną” spiszcie w sposób niebanalny dzieje swojej znajomości. Nie ma ograniczeń ilości tekstu, nie ma narzuconych ram stylu; liczy się umiejętność opowiedzenia historii – może w sposób zabawny, może z dreszczykiem emocji, może wierszem, a może w formie komiksu.

Zakochana bana: Gdzie przesłać zgłoszenie?

Zgłoszenia wraz z konkursowymi historiami należy wysłać do 7 lutego włącznie mailowo na adres: tramwaj@tram- silesia.pl. Jury konkursu ogłosi zwycięzców najpóźniej w środę 10 lutego na stronach internetowych organizatorów. Regulamin konkursu znajduje się na stronach: www.tramwajeslaskie.eu oraz www.planetarium.edu.pl.

Zakochana bana rusza na szyny!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.