Wiadomości z Katowic

„Zakochana Bana” wraca na tory! Tramwaj będzie kursować w walentynki w Katowicach

  • Dodano: 2023-02-12 20:30

Walentynki w „Zakochanej Banie”? Czemu nie!? Wyjątkowy tramwaj rusza w trasę w najbliższy wtorek 14 lutego. Po dwuletniej przerwie Tramwaje Śląskie S.A. ponownie zapraszają zakochanych na romantyczną przejażdżkę. 

To już 10. edycja wydarzenia

W tym roku „Zakochana Bana” będzie kursowała po Katowicach już po raz 10. Tego dnia na zakochanych będzie czekało wiele atrakcji, w tym m.in.: konkursy z nagrodami i romantyczna muzyka, a w akcję włączyły się instytucje kultury z województwa śląskiego takie jak: Opera Śląska, Teatr Śląski, Kino Światowid, Chorzowskie Centrum Kultury i Teatr Rozrywki.

Jak przypomina Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A., pierwszy raz „Zakochana Bana” pojawiła się na tramwajowych trasach w walentynki 2014 roku. Pierwsza edycja została zrealizowana eksperymentalnie. Spółka chciała sprawdzić, czy zabytkowy tramwaj przyciągnie do wspólnej podróży zakochanych. Pomysł został przyjęty przez podróżnych entuzjastycznie.

 – Okazało się, że trafiliśmy w dziesiątkę. Trzeszczący i skrzypiący wagon z lat 50. XX wieku, ozdobiony masą serc i ozdób oraz wypełniony romantyczną muzyką przyciągał zakochanych jak magnes. Niektórzy chcieli się przejechać kawałek, by dojechać na randkę, inni podróżowali znacznie dłużej. W efekcie projekt „Zakochana Bana” został z nami i co roku wraca, zawsze 14 lutego – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

„Zakochana Bana” wraca po dwóch latach nieobecności

Z uwagi na pandemię w minionych dwóch latach akcja nie odbyła się. Miało to związek z pandemicznymi ograniczeniami, które uniemożliwiały organizację wydarzenia.

– Teraz wracamy do formy otwartej dla wszystkich, bo taka była idea, by „Zakochaną Baną” mógł się przejechać każdy, zarówno zakochani, jak i osoby, które pary nie mają. Przynajmniej raz już się zdarzyło, że „Zakochana Bana” połączyła dwoje ludzi w parę, więc może się to powtórzyć. Zapraszamy do naszego wyjątkowego tramwaju wszystkich – zaznacza Andrzej Zowada.

„Zakochana Bana” wyruszy na tory 14 lutego

„Zakochana Bana” kursować będzie we wtorek, 14 lutego, od godz. 15.00 do 19.15. Wagon typu 4N, wspaniale ozdobiony i wypełniony romantyczną atmosferą, będzie kursował na trasie: CP Zawodzie – pl. Wolności – Słoneczna pętla – pl. Miarki – CP Zawodzie. 

– Wiemy z doświadczenia, że zakochani potrafią wspaniale się bawić i w „Zakochanej Banie” robią to chętnie. Zapraszamy więc z własnymi instrumentami, jeśli chcą zagrać, można zaśpiewać czy zatańczyć, można zaprezentować wcześniej przygotowane dzieła rąk własnych. Zaskoczcie swoich ukochanych i nas, zróbcie coś nietypowego, pokażcie swoje talenty, a my je nagrodzimy – zachęca Zowada.

„Zakochana Bana” wraca na tory! Tramwaj będzie kursować w walentynki w Katowicach


Źródło: Tramwaje Śląskie S.A

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również