Wiadomości z Katowic

"Zapory życia" katowiccy policjanci i Straż Ochrony Kolei przeprowadzili wspólną akcję

  • Dodano: 2020-06-19 08:15, aktualizacja: 2020-06-19 08:34

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej KMP w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Rejonowej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, przeprowadzili akcję „Zapory Życia”.

Działania, które realizowane były w rejonach przejazdów kolejowych, miały na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego w związku z zagrożeniami w tych miejscach. Akcja jest nieodzownym elementem programu informacyjno-edukacyjnego „Profilaktyczny Głos Drogowy”.


Akcja katowickich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei została przeprowadzona w okolicach przejazdu kolejowego na ul. Słonecznikowej w Katowicach. Jest to jedno z miejsc, gdzie zgłaszane są zastrzeżenia co do przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami. Kierujący samochodami a także piesi muszą mieć pełną świadomość zagrożenia, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z przejazdów kolejowych.

Funkcjonariusze nagradzali wzorowe postawy uczestników ruchu drogowego, natomiast w przypadku popełnionych wykroczeń kierujący byli pouczani oraz informowani o możliwych negatywnych skutkach ich zachowania. Dzięki takim działaniom, zarówno kierowcy oraz piesi, dowiedzieli się jak ważne jest przestrzeganie przepisów na przejazdach kolejowych oraz że ich decyzje wpływają na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.