Wiadomości z Katowic

Zatrzymanie za 2 rozboje w Katowicach. 38-latka pobiła starsze kobiety!

  • Dodano: 2023-11-28 11:30

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zatrzymali kobietę podejrzaną o 2 rozboje. Chcąc ukraść torebki, 38-latka pobiła dwie starsze kobiety. Prokuratura Rejonowa Katowice Południe ustanowiła wobec podejrzanej dozór policyjny. Ponadto nałożono na kobietę zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za rozboje grozi jej do 15 lat więzienia.

Katowice: Pobiła i okradła starsze kobiety

Policjanci OPP Katowice zatrzymali 38-latkę podejrzaną o dwa rozboje. Do zdarzenia doszło na ulicy Roździeńskiego. Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta napadła na 75-latkę, kiedy ta szła do domu. Uderzając ją po głowie i ciągnąc za uszy, zażądała oddania torebki. Dzięki reakcji świadka nie doszło do kradzieży, ale sprawczyni zbiegła z miejsca zdarzenia. Natychmiast o zdarzeniu zostali powiadomieni katowiccy policjanci. Kiedy przyjmowano zgłoszenie, 38-latka napadła na kolejną kobietę. Bijąc ją po głowie, zażądała oddania telefonu komórkowego. Kiedy żądanie nie zostało spełnione, ukradła 54-latce okulary korekcyjne. Kilka minut później kobieta została zatrzymana przez policjantów OPP Katowice, którzy tego dnia pełnili służbę w naszym mieście. Badanie trzeźwości wskazało, że zatrzymana miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została osadzona w policyjnym areszcie.

Prokuratura Rejonowa Katowice Południe zastosowała wobec 38-latki dozór. Podejrzana musi się zgłaszać 2 razy w tygodniu w katowickim komisariacie. Ponadto nałożono na kobietę zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za rozboje grozi jej kara do 15 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również