Wiadomości z Katowic

Zdali swój pierwszy egzamin

  • Dodano: 2021-06-11 06:45, aktualizacja: 2021-06-11 07:01

19 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach podeszło do egzaminu na kartę rowerową. Będzie to pierwszy dokument, uprawniający ich do poruszania się po drogach. Całe wydarzenie odbyło się pod nadzorem policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Świeżo upieczonym rowerzystom życzymy bezpiecznie przebytych kilometrów.

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z gronem pedagogicznym przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach. Uczniowie zdawali swój pierwszy egzamin, by stać się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz móc samodzielnie poruszać się po drogach. Przed egzaminem funkcjonariusz przeprowadził z osobami przystępującymi do egzaminy prelekcję podczas, której przypomniał uczniom:

  • podstawowe zasady ruchu drogowego;
  • obowiązkowe wyposażenie roweru;
  • zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drogach;
  • podstawy pierwszej pomocy.

Podczas egzaminu, uczniowie w pierwszej kolejności zdawali egzamin teoretyczny, a następnie po uzyskaniu wyniku pozytywnego przystępowali do egzaminy praktycznego, który odbył się na torze przeszkód.

Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze oraz dobra wiedza teoretyczna, pozwoliły prawie wszystkim uczniom zdać z wynikiem pozytywnym. Wynik negatywny z egzaminu praktycznego otrzymała jedynie jedna osoba. Już za kilka dni dzieci odbiorą swój pierwszy dokument uprawniający do poruszania się po drogach.

Ponadto zachęcano wszystkie osoby zdające do korzystania z kamizelek odblaskowych oraz kasku bezpieczeństwa.

Świeżo upieczonym rowerzystom życzymy bezpiecznej drogi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.