Wiadomości z Katowic

Zima w tym roku nie zaskoczy drogowców na Śląsku? Akcja ZIMA ponoć już w pełni

  • Dodano: 2021-11-16 08:30, aktualizacja: 2021-11-16 08:34

Drogowcy jesienią odpalają akcję ZIMA. Nie chcą się tym razem dać zaskoczyć? Drogowcy jesienią odpalają akcję ZIMA. Nie chcą się tym razem dać zaskoczyć?

Sprzęt już gotowy, choć najbliższe prognozy pogody nie zapowiadają nagłych opadów śniegu. Zima może jednak nadejść w każdej chwili. Czy zaskoczy drogowców? Ci twierdzą, że nie bo miasta tworzą zapasy z dużym wyprzedzeniem

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!


Tak jest między innymi w Gliwicach, gdzie kilka firm wyłonionych w przetargach będzie odpowiedzialnych za utrzymanie dróg podzielonych na rejony. Jak informuje jedna z nich nie ma braków kadrowych i są gotowi wyjechać na drogę w każdej chwili.

Jesteśmy w stanie wyjechać obsłużyć bez problemu, akcja zima w naszym przypadku będzie wyglądać tak samo jak w zeszłym roku więc te same samochody i ci sami pracownicy nie musieliśmy dokonywać żadnych zmian, dokupiliśmy samochód do akcji zima, ale on jest w rezerwie, jak nie będzie trzeba nie będzie wykorzystany, bo mamy zapas –mówi Krzysztof Balcer, właściciel firmy 2B.

Zdarza się tak, że drogowcy wyjeżdżają z dużym opóźnieniem, jednak powód tego jak się okazuje jest zupełnie inny.

Właściwie śnieg usuwany jest, zalegający śnieg na jedniach, chodnikach czy też przystankach autobusowych bo to leży w naszej gestii uruchamiany jest po godzinie od ustania opadów śniegu, ale mówimy o tych drogach takich najczęściej użytkowanych obarczonych dużym natężeniem ruchu czyli DTŚ, DK88, czy główne drogi wylotowe i wlotowe do miasta – podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka ZDM w Gliwicach.

W Katowicach w pogotowiu czeka około 30u sztuk pługo-piaskarek i innego sprzętu. Również tu mieści się największy w regionie magazyn soli. Aktualnie znajduje się tam 5 700 ton soli, oraz ponad 300 ton piasku.

Jeśli w tej chwili zaczęłoby padać na tą chwilę mamy 13 jednostek sprzętowych, że te 13 jednostek wyjeżdża, pozostały sprzęt tak jak wspominałem do tych 29 jest w trakcie przyzbrajania – mówi Radosław Weingricht, z-ca kierownika Zakładu Oczyszczania w Katowicach.

Drogowcy jesienią odpalają akcję ZIMA. Nie chcą się tym razem dać zaskoczyć?

W Sosnowcu akcja zima trwa już od początku września. Miejski Zarząd Ulic i mostów zapewnia, że około 300 pracowników jest gotowych wyjechać na ulicę w każdej chwili. Są to przede wszystkim osoby, które w sezonie wiosennym czy letnim dbają o zieleń w mieście.

Nie mówimy tutaj o brakach kadrowych chociaż nie ukrywam, że zawsze mogłoby być więcej tych ludzi, ale tutaj jeśli chodzi o Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu na tą chwilę problemów kadrowych nie mamy cała ekipa jest już zwarta i gotowa do tego, żeby działać w sezonie zimowym – mówi Adrian Chmielewski, MZUK w Sosnowcu.

Koordynatorzy akcji w poszczególnych miastach śledzą warunki atmosferyczne, tak aby odpowiednio szybko zareagować i nie dać się zaskoczyć zimie. Czy kierowcy jak co roku będą jednak mieć powody do narzekania? Pokażą pierwsze opady, a śnieg mam się pojawić symbolicznie w okolicach Mikołajek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.