Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Zlikwidowali plantację konopi indyjskich w Katowicach

  • Dodano: 2019-02-18 10:45

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców katowickiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Dąbrowy Górniczej, przy których znaleziono w sumie ponad kilogram marihuany.

Jeden z mężczyzn w swoim mieszkaniu urządził plantację konopi indyjskich

Na wniosek śledczych został on tymczasowo aresztowany. Drugi z zatrzymanych, przy którym znaleziono 20 gramów suszu marihuany, został natomiast objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców katowickiej komendy w minioną środę weszli do jednego z mieszkań w Dąbrowie Górniczej. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn, których bardzo zaskoczyła wizyta mundurowych. W trakcie przeszukania okazało się, że w mieszkaniu urządzono plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli ponad 50 krzewów tej rośliny, przeszło kilogram gotowego suszu marihuany oraz urządzenia do oprawy roślin. Mężczyznom postawiono już zarzuty. Wobec pierwszego z nich, przy którym znaleziono 20 gramów marihuany, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Drugi z mężczyzn, który urządził plantację konopi indyjskich oraz posiadał znaczną ilość marihuany, został tymczasowo aresztowany. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.