Wiadomości z Katowic

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w KP II Katowice

  • Dodano: 2024-06-24 10:15

Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski wprowadził nowego komendanta i zastępcę komendanta komisariatu II. Podinsp. Robert Głodek objął stanowisko komendanta, a jego zastępca został kom. Przemysław Herzyk.

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w KP II Katowice

W związku ze zmianą kierownictwa w Komisariacie Policji II w Katowicach spowodowaną awansem mł. insp. Krzysztofa Austa na Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie, Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski wprowadził komendanta i zastępcę komendanta. Komendantem został podinsp. Robert Głodek, a jego zastępcą kom. Przemysław Herzyk.

Podinsp. Robert Głodek służbę w Policji pełni od 1997 roku. Przez całą swoją służbę, związany był z Katowicami. Doświadczenie zawodowe zdobywał w ogniwie patrolowym, a także jako dyżurny w komisariatach i w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach. Następnie był Zastępcą Naczelnika Wydziału Sztab KMP w Katowicach. W 2019 roku został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji II w Katowicach.

Kom. Przemysław Herzyk do służby w Policji przyjął się w 2005 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał w ogniwie patrolowym, a także Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Od 2013 roku pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w Wydziale do Walki z Korupcją, a następnie w Zapole ds. Dyscyplinarnych.

Podczas uroczystej zbiórki Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski wraz ze swoimi zastępcą mł. insp. Arkadiuszem Stępniem podziękowali mł. insp. Krzysztofowi Austowi za służbę w katowickim garnizonie, złożyli gratulacje i życzyli samych sukcesów na nowym stanowisku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również