Wiadomości z Katowic

Zmiany w funkcjonowaniu Muzeum Śląskiego - co musisz wiedzieć?

  • Dodano: 2020-10-30 08:00, aktualizacja: 2020-10-27 21:35

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zwiedzających oraz ze względu na stosowanie szczególnych zasad bezpieczeństwa, informujemy, że działalność edukacyjna i popularyzatorska Muzeum Śląskiego w Katowicach zostaje zawieszona do odwołania. Tym samym nie odbędą się zaplanowane lekcje muzealne, warsztaty, wykłady, spotkania, oprowadzania autorskie, oprowadzania  Rajza po Muzeum i Byzuch u Ferdynanda.

W sprawach już opłaconych rezerwacji, przeniesienia na inny termin lub zasad zwrotu kosztów muzeum prosi o kontakt mailowy: obsluga.publicznosci@muzeumslaskie.pl. Jednocześnie przypominamy, że Muzeum Śląskie jest otwarte dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00–18.00.

W trosce o Państwa zdrowie zasady zwiedzania zostały przystosowane do wymogów sanitarnych.

Co jest ważne?

  • Ze względów bezpieczeństwa wprowadzony został bezdotykowy pomiar temperatury osób zwiedzających.
  • Osoby zwiedzające są zobowiązane do noszenia maseczek (wewnątrz budynków) oraz zachowania 2-metrowego dystansu między sobą.
  • Przy wejściu, wyjściu oraz w punktach kasowych znajdują się dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk.
  • Multimedia i ekrany dotykowe zostały wyłączone.
  • Bilety wstępu do Muzeum Śląskiego są dostępne w cenie biletów ulgowych. Zachęcamy do zakupu biletów on-line oraz płatności bezgotówkowych.
  • Do dyspozycji gości jest parking naziemny liczący 120 miejsc postojowych. Parking podziemny będzie udostępniany osobom upoważnionym do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami.
     

Czynne są także moodro bistro & cafe oraz moodro restaurant. Dyrekcja Muzeum zaprasza również do sklepu muzealnego Muzeum Store, w którym można odbierać zamówienia realizowane w sklepie internetowym. Czasowo nieczynne pozostają: parking podziemny (z wyjątkiem osób upoważnionych do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami), przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”, czytelnia Biblioteki Muzeum Śląskiego oraz strefa dla dzieci znajdująca się na poziomie -4.

Aktualne wiadomości umieszczane będą na muzealnych kanałach informacyjnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.