Wiadomości z Katowic

Zmiany w funkcjonowaniu Muzeum Śląskiego - co musisz wiedzieć?

  • Dodano: 2020-10-30 08:00, aktualizacja: 2020-10-27 21:35

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zwiedzających oraz ze względu na stosowanie szczególnych zasad bezpieczeństwa, informujemy, że działalność edukacyjna i popularyzatorska Muzeum Śląskiego w Katowicach zostaje zawieszona do odwołania. Tym samym nie odbędą się zaplanowane lekcje muzealne, warsztaty, wykłady, spotkania, oprowadzania autorskie, oprowadzania  Rajza po Muzeum i Byzuch u Ferdynanda.

W sprawach już opłaconych rezerwacji, przeniesienia na inny termin lub zasad zwrotu kosztów muzeum prosi o kontakt mailowy: obsluga.publicznosci@muzeumslaskie.pl. Jednocześnie przypominamy, że Muzeum Śląskie jest otwarte dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00–18.00.

W trosce o Państwa zdrowie zasady zwiedzania zostały przystosowane do wymogów sanitarnych.

Co jest ważne?

  • Ze względów bezpieczeństwa wprowadzony został bezdotykowy pomiar temperatury osób zwiedzających.
  • Osoby zwiedzające są zobowiązane do noszenia maseczek (wewnątrz budynków) oraz zachowania 2-metrowego dystansu między sobą.
  • Przy wejściu, wyjściu oraz w punktach kasowych znajdują się dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk.
  • Multimedia i ekrany dotykowe zostały wyłączone.
  • Bilety wstępu do Muzeum Śląskiego są dostępne w cenie biletów ulgowych. Zachęcamy do zakupu biletów on-line oraz płatności bezgotówkowych.
  • Do dyspozycji gości jest parking naziemny liczący 120 miejsc postojowych. Parking podziemny będzie udostępniany osobom upoważnionym do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami.
     

Czynne są także moodro bistro & cafe oraz moodro restaurant. Dyrekcja Muzeum zaprasza również do sklepu muzealnego Muzeum Store, w którym można odbierać zamówienia realizowane w sklepie internetowym. Czasowo nieczynne pozostają: parking podziemny (z wyjątkiem osób upoważnionych do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami), przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”, czytelnia Biblioteki Muzeum Śląskiego oraz strefa dla dzieci znajdująca się na poziomie -4.

Aktualne wiadomości umieszczane będą na muzealnych kanałach informacyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również