Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Znamy obiekty zaprzyjaźnione INDUSTRIADY 2019

  • Dodano: 2019-02-25 09:45

Rozstrzygnięto konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony” 10. jubileuszowej edycji święta Szlaku Zabytków Techniki”.

Program tegorocznej INDUSTRIADY, poza 42 obiektami Szlaku Zabytków Techniki, współtworzyć będą:

• Osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku – obiekt zgłoszony przez Miasto Rybnik; po raz trzeci weźmie udział w INDUSTRIADZIE,

• Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej – obiekt zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej; weźmie udział w festiwalu po raz pierwszy,

• Śluza Rudziniec na Kanale Gliwickim – obiekt zgłoszony przez PGW Wody Polskie w Gliwicach; po raz trzeci współtworzyć będzie program święta Szlaku.

Motywem przewodnim wydarzeń organizowanych tego dnia łącznie w 45 zabytkach techniki będzie „INDU-bal”

Dwa z wybranych obiektów brały już udział we wcześniejszych edycjach festiwalu i ich propozycje cieszyły się znacznym zainteresowaniem. W tym roku uczestnicy święta będą mieli okazję bawić się również w dopiero co odrestaurowanym miejscu, budynku Dworca PKP w Rudzie Śląskiej – Chebziu, w którym mieści się Stacja Biblioteka. To interesujący obiekt, który kiedyś należał do Szlaku Zabytków Techniki, później został z niego wykluczony, gdyż nie spełniał kryteriów, a teraz po gruntownej adaptacji na pewno jest warty odwiedzenia – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Przyznanie tytułu „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY” jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych, jak i uczestnictwem w samym festiwalu. INDUSTRIADA to największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. W zeszłym roku w święcie Szlaku wzięło udział blisko 100 tysięcy osób. Cały program festiwalu zaprezentowany zostanie w maju.

Linki do stron zewnętrznych:

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.