Wiadomości z Katowic

Życzenia i prezenty dla "Babci Janki”

  • Dodano: 2020-01-03 09:30

Policjanci z Komisariatu I Policji w Katowicach tradycyjnie ze świątecznymi prezentami odwidzieli Panią Janinę. Co roku w okresie Bożego Narodzenia mundurowi wspierają seniorkę żywnością, środkami czystości i karmą dla jej psa. Każdy z nas może sprawić, aby święta były szczególnym czasem radości i wzajemnej troski. Dbajmy o siebie.

Chociaż już po świętach i wszyscy szykują się do sylwestrowej zabawy, to katowiccy policjanci wspominają jeszcze ten szczególny czas. Dla policjantów jest to czas wytężonej pracy, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie świętując ze swoimi rodzinami. W natłoku obowiązków mundurowi nie zapominają jednak o najbardziej potrzebujących. Katowiccy mundurowi z I komisariatu co roku w okresie Bożego Narodzenia odwiedzają Panią Janinę ze świątecznymi podarunkami. Policjanci z własnej inicjatywy zebrali żywność z długim terminem przydatności, środki czystości oraz karmę dla jej psa. Są to rzeczy pierwszej potrzeby, które na pewno ułatwią nie tylko świąteczne przygotowania. Pani Janina nazywana przez policjantów „Babcią Janką” z ogromna radością ugościła katowickich policjantów.
To już kolejny raz funkcjonariusze wszystkich wydziałów Komisariatu I Policji w Katowicach przygotowali paczkę dla kobiety, która wraz ze swoim psem samotnie zamieszkuje na poddaszu jednej z katowickich kamienic. Dla tutejszych policjantów nie jest to jednorazowa akcja. W każde święta funkcjonariusze odwiedzają Panią Janinę, aby dotrzymać jej towarzystwa, wręczyć prezenty a przede wszystkim porozmawiać o jej bolączkach i kłopotach. Pani Janina przekazała podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy i życzyła im zdrowych i wesołych świąt a przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej służby.

Dzięki tej zbiórce „Babcia Janka", kobieta o wielkim sercu, ma możliwość zorganizowania świąt Bożego Narodzenia. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, które często wstydzą się poprosić kogoś o pomoc, a z przyczyn losowych nie mogą liczyć na pomoc rodziny lub jej po prostu już nie mają. Okres świąteczny to ciężki czas dla osób samotnych, dlatego szczególnie w tym czasie powinniśmy pamiętać o osobach starszych mieszkających w naszym otoczeniu. Każdy z nas może sprawić, aby święta były szczególnym czasem radości i wzajemnej troski. A w Nowym Roku życzymy uwagi bliskich Wam osób, które z troską wspólnie z policjantami będą nad Wami czuwać.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.