Wiadomości z Katowic

Życzenia i prezenty dla "Babci Janki"

  • Dodano: 2020-01-04 07:00, aktualizacja: 2021-01-04 04:42

Policjanci z Komisariatu I Policji w Katowicach tradycyjnie ze świątecznymi prezentami odwidzieli Panią Janinę. Co roku w okresie Bożego Narodzenia mundurowi wspierają seniorkę żywnością, środkami czystości i karmą dla jej psa. Każdy z nas może sprawić, aby święta były szczególnym czasem radości i wzajemnej troski. Dbajmy o siebie.

Chociaż już po świętach to policjanci z I komisariatu wspominają jeszcze ten szczególny czas

Dla policjantów jest to czas wytężonej pracy, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie świętując ze swoimi rodzinami. W natłoku obowiązków mundurowi nie zapominają jednak o najbardziej potrzebujących. Dzielnicowi z I komisariatu co roku w okresie Bożego Narodzenia odwiedzają Panią Janinę ze świątecznymi podarunkami. Policjanci z własnej inicjatywy zebrali żywność z długim terminem przydatności, środki czystości oraz karmę dla jej psa. Są to rzeczy pierwszej potrzeby, które na pewno ułatwiły nie tylko świąteczne przygotowania. Pani Janina nazywana przez policjantów „Babcią Janką” z ogromna radością ugościła katowickich policjantów.

To już kolejny raz funkcjonariusze wszystkich wydziałów Komisariatu I Policji w Katowicach przygotowali paczkę dla kobiety, która wraz ze swoim psem samotnie zamieszkuje na poddaszu jednej z katowickich kamienic. Dla tutejszych policjantów nie jest to jednorazowa akcja. W każde święta funkcjonariusze odwiedzają Panią Janinę, aby dotrzymać jej towarzystwa, wręczyć prezenty a przede wszystkim porozmawiać o jej bolączkach i kłopotach. Pani Janina przekazała podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy i życzyła im zdrowych i wesołych świąt a przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej służby.

Dzięki tej zbiórce „Babcia Janka", kobieta o wielkim sercu, ma możliwość zorganizowania świąt Bożego Narodzenia

Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, które często wstydzą się poprosić kogoś o pomoc, a z przyczyn losowych nie mogą liczyć na pomoc rodziny lub jej po prostu już nie mają. Okres świąteczny to ciężki czas dla osób samotnych, dlatego szczególnie w tym czasie powinniśmy pamiętać o osobach starszych mieszkających w naszym otoczeniu. Każdy z nas może sprawić, aby święta były szczególnym czasem radości i wzajemnej troski. A w Nowym Roku życzymy uwagi bliskich Wam osób, które z troską wspólnie z policjantami będą nad Wami czuwać.

Życzenia i prezenty dla "Babci Janki"

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.