Wiadomości z Katowic

ABC przeprowadzki z firmą przeprowadzkową

  • Dodano: 2019-08-30 08:45, aktualizacja: 2019-08-30 08:59

Wielu osobom przeprowadzka kojarzy się jedynie z bałaganem, stresem czy zmęczeniem. Okazuje się jednak, że odpowiednie przygotowanie się do przedsięwzięcia, pozwala uniknąć wielu problemów oraz niespodzianek, sprawiając, iż przeprowadzka będzie jak najmniej uciążliwa. O czym pamiętać planując przeprowadzkę?

Oszacuj ilość wielkość “bagażu”

W pierwszej kolejności musisz oszacować ilość i rodzaj rzeczy, jakie masz do zabrania ze sobą, w ramach przeprowadzki. Firmy przeprowadzkowe szacują, że mieszkanie dwupokojowe powinno zmieścić się w około 20-25 kartonach, o wymiarze 55 x 35 x 35 cm. Ilość rzeczy jest niezbędna do właściwego oszacowania ilości kartonów, pojazdu, jakim mają być przewiezione, ale też do dokonania wyceny. W tym miejscu, zwróć również uwagę na to, że część rzeczy w ramach przeprowadzki zapewne wyrzucisz, a jedynie część ze sobą zabierzesz. Zwracamy uwagę, że niedokładnie podany spis rzeczy, może spowodować duże nieprzyjemności, a w konsekwencji wpłynąć na zwiększenie kosztów przeprowadzki. Niedokładne dogadanie się z firmą przeprowadzkową, może wiązać się z przyjazdem zbyt małego auta, zbyt małej ilości osób do przenoszenia mebli oraz wielu innych problemów.

Odpowiednio spakuj bagaż

Ważne jest również odpowiednie spakowanie wszystkich przewożonych przedmiotów. Możesz spakować je we własne kartony, bądź worki foliowe. Możesz również poprosić firmę przewozową o dostarczenie kartonów. Podpowiadamy, że kartony są dużo lepszym rozwiązaniem - pozwalają nie tylko poukładać i uporządkować wszelkie rzeczy, ale też znacznie ułatwiają transport. Zwracamy jednak uwagę, że pakując rzeczy ciężkie np. książki, należy pamiętać o umiarze. Zbyt ciężki karton może ulec zniszczeniu. Dodatkowo, pakując rzeczy szklane, elektroniczne, warto je zabezpieczyć, chociażby folią bąbelkową. Kartony ze szkłem i elementami wartościowymi powinny być oznaczone dodatkowo nalepkami - “Uwaga szkło!”. Wiele osób poza folią bąbelkową i naklejką, decyduje się na dodatkowe owinięcie przedmiotów szklanych papierem. Jeśli chodzi o pakowanie sprzętu AGD, to wszelkie ruchome elementy powinny być z niego wyciągnięte - szuflady, kratki, półki i inne. W przypadku lodówki i zamrażarki, muszą być one rozmrożone. Dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie sprzętu folią. W przypadku przewożenia dużych mebli, o ile jest możliwe, konieczne jest ich zamknięcie na klucz, w przeciwnym wypadku zaleca się okleić je taśmą. Zwracamy uwagę, że w przypadku transportu niestandardowych mebli np. ogromnej szafy antycznej, warto uprzedzić firmę o tym fakcie.

Jak wybrać właściwą firmę przeprowadzkową?

Firmę przeprowadzkową możesz wybrać na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych jest obdzwonienie firm znalezionych w Internecie. Możesz również skorzystać z pomocy znajomych i rodziny - być może ktoś jest w stanie polecić Ci godną zaufania firmę. Zwracamy uwagę, abyś przed podjęciem ostatecznej decyzji, zwrócił uwagę na to, czy firma posiada odpowiednie licencje oraz ubezpieczenie OC, chroniącego go przed powstaniem uszkodzeń czy utratą przewożonych towarów. Zwróć również uwagę na profil działalności firmy. Firmy przewozowe zajmują się samym przewozem rzeczy, niekoniecznie muszą zająć się załadunkiem i rozładunkiem rzeczy. Firmy przeprowadzkowe wykonują kompleksowe usługi związane z przeprowadzką. Oczywiście, zakres usług sprawia, iż koszt jest nieco droższy, jednak decydując się na takie rozwiązanie, zyskujesz pewność bezproblemowego wykonania usługi.

Więcej na stronie: https://www.komplex-breuer.pl/
Polecamy!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.