Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Aplikacja mobilna - czy inteligentne domy to przyszłość?

  • Dodano: 2019-12-03 11:45

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach zdecydowanie wzrasta popularność aplikacji mobilnych. Stosuje się je nie tylko do dokonywania zakupów drogą on-line, ale również płatności np. za bilet komunikacji miejskiej. Innowacyjnym rozwiązaniem jest również sterowanie przy jej pomocy domowymi urządzeniami.

Aplikacja mobilna – czym jest inteligentny dom? 

Smart Home polega na tym, że przy pomocy jednej lub kilku aplikacji użytkownik zyskuje możliwość sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, a nawet bramą wjazdową swojego domu. Jak to możliwe? Otóż wybrane aplikacje mobilne zostają wcześniej zintegrowane z urządzeniami znajdującymi się w domu lub jego obrębie. Niewątpliwie jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, zwłaszcza dla tych którzy nie lubią wracać do zimnego, czy np nieodkurzonego domu. Oczywiście samo posiadanie aplikacji mobilnej nie wystarczy, b móc tak wygodnie funkcjonować. Niezbędne będzie również stałe połączenie wi-fi jak i urządzenia najnowszej generacji. To one muszą posiadać możliwość pracy w takim trybie. 

Aplikacja mobilna – koszty takiego rozwiązania

Obecnie na rynku funkcjonują różne firmy, które zajmują się projektowaniem, a także wdrażaniem takich aplikacji mobilnych. Do nich należy między innymi https://ultrano.pl/. Takie profesjonalne firmy zajmują się tworzeniem aplikacji na zamówienie. Oczywiście nie można tutaj podać nawet widełek cenowych ich usług, ponieważ są one ściśle uzależnione od indywidualnych wymagań klienta. Można jednak spróbować oszacować koszta przekształcania domu w dom inteligentny. Zamontowanie systemu zdalnego sterowania to koszt około 2 tys złotych. Kolejny element to między innymi wymiana żarówek na zdalnie sterowane. Tu koszty zaczynają się od 150zł i rosną. Niemniej jednak jest to rozwiązanie, które bardzo poprawia komfort, a także w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo. Aplikacja mobilna może bowiem być kompatybilna z alarmami, a także np. czujnikiem dymu. Te wszystkie aspekty sprawiają, że inteligentne domy zyskują na popularności i według nas wcale nie ma co się temu dziwić.   
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.