Wiadomości z Katowic

Co warto wiedzieć przed zakupem butów dla dziewczynki?

  • Dodano: 2022-06-22 14:00, aktualizacja: 2022-06-27 06:22

Kupno butów nigdy nie jest zadaniem prostym – tym bardziej, gdy kupujemy je komuś innemu, a już zwłaszcza wtedy, gdy jest to dziecko. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że pociecha rzuci się od razu w kierunku butów, które zachwycą je wizualnie. Tymczasem buty dla dzieci powinny być, owszem, ładne i modne, ale nade wszystko wygodne! Oto co powinnaś wiedzieć przed zakupem butów codziennych dla swojej córki.

Kupujesz buty dla dzieci? Na pierwszym miejscu stawiaj wygodę!

Wbrew temu, co może się wydawać, znalezienie idealnych butów dla córki nie jest zadaniem banalnie prostym – przede wszystkim dlatego, że łatwo wpaść w pułapkę, jaką zastawiają na nas reklamy telewizyjne, social media, a często niestety także sami producenci. Niestety, w różnego rodzaju mediach coraz częściej można zauważyć dziewczynki w wieku szkolnym ubierane na „młode dorosłe”. Jest to niestety fatalna wiadomość, ponieważ wbrew zapewnieniom wielu sieciówek odzieżowych, moda damska – a co za tym idzie, poniekąd także dziewczęca – opiera się częściej nie na wygodzie, a na estetyce.

Skutkuje to tym, że popularne sieciówki w coraz większych ilościach produkują sandały i półbuty dziewczęce z różnego rodzaju zdobieniami, które są stylizowane na dorosłe buty damskie. Pokusa, by kupić małej księżniczce właśnie takie buty, jest duża... To bardzo ważne byś jako rodzic pamiętała, że dziecko jest... po prostu dzieckiem i nie potrzebuje ekstrawagancji czy nadmiernej elegancji. Buty dziewczęce powinny być przede wszystkim wygodne i elastyczne, a w przypadku sandałów – posiadać możliwość regulacji wszystkich pasków.

Czym powinny się cechować dobre buty dziewczęce?

Skoro wiesz już, że wygoda jest kluczowa w kontekście codziennych butów dla dzieci, powiedzmy krótko, czym w ogóle są „wygodne buty dziewczęce”? Można przyjąć, że komfortowe obuwie powinno cechować się przede wszystkim trzema rzeczami:

  • oddychający materiał – nadmierne pocenie się stopy może prowadzić do zbyt dużej wilgotności w bucie, a co za tym idzie, nieprzyjemnego zapachu czy rozwoju grzybicy. Wpłynie też po prostu na komfort dziecka. Dlatego wybierz trampki lub adidasy, które są wykonane ze skóry naturalnej, bawełny lub przepuszczającej powietrze siatki;
  • odpowiedni czubek – palce dziecka powinny mieć wystarczająco dużo miejsca, by móc poruszać się w pionie i w poziomie. Dlatego najlepiej sprawdzą się buty dla dzieci z szerokim i wysokim czubkiem;
  • elastyczna podeszwa – nie ma dziecka, które nie lubiłoby zabaw czy gonienia się z przyjaciółmi. Obuwie codzienne powinno mieć elastyczną podeszwę, która nie będzie krępować ruchów.

Buty dziewczęce kupuj w sklepach odzieżowych dla najmłodszych, jak Coccodrillo

Unikaj sklepów, które na siłę chcą „zrobić” z dzieci dorosłych. Znacznie lepszym wyborem jest korzystanie z ofert renomowanych sklepów, które od wielu lat są nastawione na potrzeby najmłodszych. Zapoznaj się na przykład z ofertą sklepu internetowego Coccodrillo. Z pewnością znajdziesz tam wygodne, a co więcej, modne buty dla swojej pociechy!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.