Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Często latasz za granicę? Zobacz, co może cię spotkać na lotnisku

  • Dodano: 2019-06-07 09:30

Coraz bardziej dostępne promocje na bilety lotnicze sprawiają, że tysiące Polaków rocznie wybiera się w miejsca, które kiedyś były poza ich zasięgiem. Zderzenie z lokalnymi lotniskami i specyficznymi przepisami bywa jednak zaskakujące.

Zwracaj uwagę na promocje na bilety samolotowe

Opóźnienie czy odwołanie lotu może się zdarzyć nawet na stosunkowo dobrze zorganizowanych europejskich lotniskach. Szczególnie często zdarza się to tanim przewoźnikom, którzy swoje promocje na bilety lotnicze okupują oszczędnościom, które w efekcie prowadzą do opóźnień lub strajków. Ale tanie bilety to nie tylko lokalni tani przewoźnicy i bliskie kierunki. Promocje na bilety lotnicze - 5 okazji na tanią podróż. Zobacz, gdzie możesz się wybrać nawet bez dużych oszczędności! Najpierw jednak przeczytaj, co może cię czekać na lotnisku.

Co po opóźnieniu samolotu?

W przypadku opóźnienia lot, pasażerom przysługuje rekompensata. Są jednak obostrzenia.

1. Lot musi odbywać się w Europie lub być obsługiwany przez europejskiego przewoźnika i startować z jednego z europejskich lotnisk.

2. Czas opóźnienia musi wynosić minimum trzy godziny.

3. Opóźnienie nie może wynikać z czynników niezależnych od przewoźnika – jak strajk czy uderzenie pioruna.

Niektórzy liczą na to, że rekompensatę otrzymają jeszcze na lotnisku i będą mogli kontynuować podróż wyposażeni w dodatkową gotówkę. W rzeczywistości nie jest pewne, że odszkodowanie zostanie przyznane, a jeśli tak, to dopiero po kilku tygodniach czy miesiącach. Spóźnionemu podróżnemu, który nie ma pieniędzy na lotnisku z dala od domu, może to bardzo utrudnić życie.

Dodatkowe kontrole

Rzeczą, którą nie zawsze uwzględniają w planach polscy turyści, którzy jadą do nowego kraju skuszeni promocją na bilety lotnicze, są dodatkowe kontrole. Przyzwyczajeni do warunków na europejskich lotniskach obliczają, że na przesiadkę wystarczy im ok. 2 godzin.

W krajach takich jak Australia czy Izrael może się jednak okazać, że to o wiele za mało. Szczegółowe kontrole, pytania, a nawet odmowa wjazdu do kraju – to wszystko może czekać na lotniskach w pozaeuropejskich krajach. Warto czytać wcześniej opinie podróżnych i rezerwować więcej czasu na przesiadkę.

Sprawdź rozkład lotniska

Polskie lotniska są bardzo kameralne i dotyczy to nawet największego - na Okęciu w Warszawie. Podróżni po skorzystaniu z promocji na bilety często są zdziwieni, gdy trafiają na jedno z dużych lotnisk Azji czy Ameryki. Okazuje się, że poruszanie się pomiędzy lotniskami odbywa się za pomocą autobusów lub kolei i może zajmować do godziny.

Niekiedy nawet małe miasta posiadają kilka lotnisk, które mogą być oddalone od siebie o wiele godzin drogi. To też warto brać pod uwagę, czytając o promocjach na bilety lotnicze. Do lotu dodaj też cenę transferów i koszt choćby jedzenia podczas wielogodzinnych przesiadek.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.