Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Czy będę dobrą opiekunką osób starszych?

  • Dodano: 2017-10-12 19:00

Praca w charakterze opiekunki osób starszych z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie. Zwykle kojarzy się z wyjazdami zagranicznymi, coraz częściej można jednak usłyszeć o zapotrzebowaniu na opiekunki również w Polsce. Jak jednak przekonać się, czy jest to praca dla nas.

Jak to jest z doświadczeniem?

Bardzo często można usłyszeć o tym, że opiekunka osób starszych może liczyć na zainteresowanie ze strony pracodawcy przede wszystkim wówczas, gdy ma stosowne doświadczenie. Czy jednak oznacza to, że zawód ten jest zamknięty dla wszystkich tych osób, które dopiero je zdobywają? Na szczęście, nie.

Owszem, nikt nie zdecyduje się na powierzenie opieki nad seniorem osobie, która nie będzie w stanie przyjść mu z pomocą w przypadku zagrożenia. Zwykle jednak mamy świadomość tego, że zagrożenie to może, ale nie musi nastąpić. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy więc ukończyć kurs pierwszej pomocy przedmedycznej i zapoznać się z poradami odnoszącymi się do opieki nad osobami starszymi, a będziemy mogli mieć pewność, że znajdziemy zatrudnienie.

Czy każda praca jest tak samo opłacalna?

Wątpliwości budzi jednak nie tylko to, jaki jest oczekiwany poziom kwalifikacji opiekunki. Jedno z częściej stawianych pytań dotyczy tego, na ile opłacalna jest praca wykonywana przez taką osobę. Opiekunka osób starszych z pewnością może liczyć na większe zarobki za granicą niż w Polsce, nie oznacza to jednak wcale, że każdy pracodawca z Zachodu jest tak samo atrakcyjny. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych zawodów, warto pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Każda oferta powinna być poddawana analizie i rozpatrywana z uwzględnieniem wielu kryteriów.

Praca z osobami starszymi rodzi znacznie więcej pytań, a na żadne z nich nie ma prostej odpowiedzi. Na szczęście, każdemu, kogo interesuje praca jako opiekunka osób starszych - Opiekunki24.pl może zaoferować pomoc w uzupełnieniu wiedzy, dzięki temu oddzielisz fakty dotyczące zawodu opiekunki od mitów na jego temat.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.