Wiadomości z Katowic

Czy dobre serwisy samochodowe muszą być drogie?

  • Dodano: 2023-02-23 07:30, aktualizacja: 2023-02-23 07:38

Poruszających się po drogach samochodów z każdym rokiem przybywa. Wszystkie one potrzebują usług serwisowych, czy to w związku z przeglądami, czy naprawami, toteż liczba warsztatów również rośnie. Oczywiste, że właściciel pojazdu chciałby, by ten bezawaryjnie działał przez długi czas. Pojawia się jednak pytanie o koszty. Zastanówmy się więc, czy dobry serwis jest równoznaczny z wysoką ceną?

Nawet jeśli jeździmy bezpiecznie i nie eksploatujemy naszego auta nadmiernie na przykład poprzez częste hamowanie z piskiem opon, to co jakiś czas będziemy musieli odwiedzić warsztat samochodowy. Po pierwsze ważne są przeglądy okresowe, a po drugie musimy pamiętać o uzupełnianiu płynów i wymianie części, jakie z czasem się zużywają. To, czy prace te będą wykonane w porę, starannie i z zastosowaniem wysokiej jakości elementów zależy od umiejętności mechanika. To właśnie renoma warsztatu powinna być dla nas wyznacznikiem wyboru. Jednak wielu kierowców obawia się kosztów.

Usługi serwisowe na wysokim poziomie i w dobrej cenie – czy to możliwe?

Szukając warsztatu, przy którym będziemy mieć pewność, że auto trafia w ręce fachowców dysponujących wiedzą, doświadczeniem i nowoczesnym sprzętem, warto wziąć pod uwagę Q Service Castrol. Na stronie https://qservicecastrol.eu/ znajdziemy punkty w niemal każdym mieście w Polsce. Jest to o tyle atrakcyjna opcja, że każdy z nich jest perfekcyjnie wyposażony i zatrudnia jedynie wykwalifikowanych specjalistów. Mechanicy będą szczegółowo przyglądać się kolejnym układom i podzespołom, powiedzą, co należałoby w aucie wymienić, a co będzie czekać nas w najbliższym czasie.

Współpraca z firmą jest także atrakcyjna pod względem cenowym, bo koszt nie jest wyższy niż w innych i często znacznie słabiej wyposażonych warsztatach. Ponadto w serwisach tej marki prowadzi się kompletną dokumentację na temat każdego samochodu. Od razu dowiemy się wszystkiego na temat tego, ile zapłacimy i jaki będzie zakres przeprowadzonych prac. Oznacza to, że nie musimy się obawiać żadnych ukrytych kosztów.

Niska cena? Czasem to pozorna oszczędność!

Jeżeli chcemy, by nasze auto było serwisowane na wysokim poziomie, to z pewnymi kosztami musimy się liczyć. Już same płyny, oleje i części dobrej klasy mają swoją cenę, a do tego dochodzi usługa serwisowa. Może się zdarzyć, że znajdziemy warsztat, który będzie nas nęcił atrakcyjną ceną. Być może będzie ona znacznie niższa niż gdzie indziej. Jednak wtedy powinniśmy się chwilę zastanowić, czy warto, bo to z czegoś wynika. Powinno to wzbudzić naszą podejrzliwość, bo może się okazać, że części zamienne są słabszej jakości, mechanicy nie mają doświadczenia w poszczególnych czynnościach lub stosują stare i mało dokładne metody diagnostyczne.

Nawet jeśli po wizycie w takim warsztacie auto wydaje się sprawne, to istnieje prawdopodobieństwo, że przegląd nie był bardzo dokładny, a z czasem dojdzie do poważnych uszkodzeń. To z kolei naraża nas na wysokie koszty naprawy, które nie będą dotyczyły tylko kilku części.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.