Wiadomości z Katowic

Czy Sardynia to dobry kierunek na wakacje?

  • Dodano: 2020-02-19 13:45

Sardynia jest to skalista wyspa położona na Morzu Śródziemnym we Włoszech. Jest drugą z największych wysp tego morza, bardzo często uczęszczaną przez turystów z całego świata. Zachwyca niezwykłym krajobrazem, w tym skalistymi wybrzeżami, wieloma cyplami, zatokami i przesmykami. Każdy, kto zdecyduje się wybrać ten właśnie region na swój wymarzony urlop, z całą pewnością będzie w pełni z tego wyboru zadowolony. Stawiając na dane biuro podróży, na pewno uda nam się znaleźć taką ofertę, która w pełni nas zadowoli i sprawi, że będziemy już dziś odliczać dni do wakacyjnego wyjazdu.

Co Sardynia ma nam do zaoferowania? Co można tam robić? Na jakie zabytki postawić? W jaki sposób spędzać tam czas, by otrzymać wszystko to, co dla nas właśnie najlepsze? Wybierając dane biuro podróży, mamy możliwość wylotu z określonego lotniska w Polsce. Jedne biura oferują wyloty z Warszawy i z Krakowa, inne z Warszawy i Katowic, jeszcze inne z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic i Poznania. W zależności więc od wybranego biura, z takiego też miejsca możemy wyjechać. Jeśli chodzi o miejsce docelowe, wszystko zależy od tego, do której części Sardynii się wybieramy. Są tam trzy lotniska: Cagliari na południu, Olbia na północnym wschodzie i Alghero na północnym zachodzie. Wystarczą 2, 2,5 godziny, by z Polski dolecieć samolotem na miejsce.

Kiedy zarezerwować wakacje?

Tak naprawdę warto zrobić to jak najwcześniej. Jeśli chcemy postawić na wakacje poprzez biuro podróży wakacjenasardynii.pl, istotne jest to, byśmy mogli dopasować do siebie idealną ofertę. Jeśli wybierzemy opcję last minute, musimy decydować się na to, co zostało. Jeśli za wszystko zabierzemy się stosunkowo wcześniej, wówczas bez żadnego problemu uda nam się otrzymać taką ofertę, która okaże się być najlepszym wyborem. Im wcześniej się za to zabierzemy, tym z pewnością lepiej. Na wakacje w lipcu lub w sierpniu dobrą opcją jest już początek roku. Otrzymamy wówczas bardzo atrakcyjne oferty i na pewno któraś z nich będzie dla nas dobrym wyborem. Jedni stawiają na opcję all inclusive i otrzymują wszystko w jednej cenie. Inni poszukują na przykład apartamentów lub domów z kilkoma sypialniami dla większej grupy osób, a całą resztą zajmują się sami na własny koszt. Wiadomo, iż każdy oczekuje od wakacyjnego urlopu czegoś zupełnie innego i dlatego też tak ważne jest to, abyśmy mogli postawić na ofertę, która okaże się być strzałem w dziesiątkę. Każde biuro podróży oferuje inne rozwiązania, dlatego też warto sprawdzić, porównać i wybrać dla siebie idealną opcję.

Czy warto postawić na wynajem auta?

Warto, jeśli mamy taką potrzebę. Wiadomo, iż każdy ma zupełnie inne oczekiwania, co sprawia, że wakacje spędzamy na swój własny sposób. Jedni wybierają się do danego hotelu i właśnie tam spędzają swój cały pobyt, inni z kolei decydują się jeździć, zwiedzać i poznawać okoliczne miejscowości. W drugim przypadku, gdy nie lubimy siedzieć na miejscu, opalać się i kąpać w morzu, samochód może okazać się bardzo dobrym wyborem. Ważne jest to, aby postawić na dobrą, sprawdzoną firmę, która zaoferuje nam auto szybko, sprawnie i na jak najbardziej korzystnych dla nas warunkach. Warto stawiać na wypożyczalnie samochodów lokalnych firm, tak, aby dać zarobić właśnie mieszkańcom wyspy. Samochód można wynająć już z lotniska, ale można również postawić na niego w konkretny dzień pobytu na Sardynii. Mając przy sobie auto, możemy odwiedzić dzikie termy, możemy wybrać się na mniej uczęszczane plaże, możemy uprawiać trekking w najbardziej oddalonych rejonach wyspy. To, na jakie auto się zdecydujemy, zależy od naszych potrzeb i naszych wymagań. Firmy oferujące wynajem są w pełni do dyspozycji wszystkich klientów.

W jakim okresie najlepiej jechać na Sardynię?

Tak naprawdę jest ona piękna w każdej porze roku. Wszystko zależy od tego, jaką pogodę lubimy i co chcemy tam robić. Jadąc z dziećmi i marząc o kąpielach w morzu, na pewno idealną porą będzie czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik. Ceniąc sobie ciepło, ale bez upałów, warto wybrać się w kwietniu, maju lub listopadzie. Jeśli z kolei lubimy taką temperaturę, gdzie jest przyjemnie na spacery, wówczas i każdy inny miesiąc okaże się być doskonałą porą. W sezonie są duże tłumy, poza sezonem możemy liczyć na ciszę i totalny spokój. Przed dokonaniem rezerwacji, warto odwiedzić biuro podróży, w którym stawiając pewne oczekiwania, z pewnością uzyskamy pomoc, kiedy najlepiej jechać i jaką opcję zarezerwować, by dała nam ona to, o czym marzymy. Jedno jest pewne - w każdej porze roku Sardynia zachwyca pięknem krajobrazu, cudowną atmosferą, niebywałymi wydarzeniami i klimatem, w którym przebywanie jest po prostu czystą przyjemnością.

Bez względu na to, czy wybieracie się by leżeć na plaży i kąpać się w morzu. Bez względu, czy jedziecie po spacerować, jeździć rowerem lub uprawiać sporty wodne. W każdym przypadku Sardynia ma nam do zaoferowania coś wyjątkowego i pięknego, co sprawi, że wakacje tam okażą się być cudownie spędzonym czasem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.