Wiadomości z Katowic

Czy warto kupować narożnik bez funkcji spania?

  • Dodano: 2021-12-01 07:45, aktualizacja: 2021-12-13 12:16

Meble wypoczynkowe z funkcją spania są bez wątpienia bardzo funkcjonalne. Można je rozłożyć i wygodnie spędzać czas leżąc czy drzemiąc, można też przenocować na nich wygodnie gości. Wydaje się więc, że sofa narożna z funkcją spania to lepszy wybór. Jednak być może niekiedy nie jest to wybór konieczny, a zalety narożników nierozkładanych przeważają. Kto powinien zainteresować się narożnikiem bez funkcji spania?

Narożniki bez funkcji snu - charakterystyka

Jeżeli zdecydujemy się na wybór narożnika nierozkładanego, będziemy mieli do czynienia z jednym z dwóch rodzajów mebli.

Pierwszy, bardziej popularny, to proste, minimalistyczne narożniki, o lekkiej budowie. Często opierające się na wysokich nóżkach. Najczęściej spotkać można modele z oparciem poduszkowym, tak jak w narożniku Lena, lub z wysokim oparciem ze zintegrowanymi zagłówkami jak w modelu Torrense. Ten model to narożnik z pufami, więc powierzchnie spania uzyskujemy przez dostawienie pufy. To z pewnością ciekawe rozwiązanie jeśli szukamy mebla do spania okazjonalnego.

Drugą odmianą narożników bez możliwości rozkładania są masywne, luksusowe narożniki z elektrycznieA regulowanymi elementami. Z powodu budowy i elementów elektrycznych rozkładanie ich jest niemożliwe, tym samym funkcja spania jest niedostępna. Przykładem są narożniki Focus i Plaza. Te i wiele innych modeli znajdziemy w ofercie sklepu Meblobranie.

Zalety narożników bez funkcji spania

Czy warto kupić narożnik który nie posiada możliwości rozkładania? Odpowiedź zależy w pełni od naszych potrzeb i preferencji.

Minimalistyczne narożniki nierozkładane będą z całą pewnością lżejsze i mniejsze od podobnych modeli z funkcją spania. Ich design jest lekki i będą lepiej pasować do wnętrz w których preferowane są właśnie minimalistyczne meble - w stylach skandynawskim czy industrialnym. Luksusowe narożniki z elektryczną regulacją sprawdzą się z kolei przede wszystkim w dużych, eleganckich salonach, o nowoczesnym charakterze. Są to masywne meble, dlatego musimy zdecydować czy preferujemy narożnik z funkcją spania, czy z elektryczną regulacją siedziska.

Czy da się spać na narożniku nierozkładanym?

Narożnik bez funkcji snu bez wątpienia nie nadaje się do codziennego spania. Nigdy nie będzie wygodny, nie tylko jak łóżko z materacem, ale też jak narożniki z funkcją spania. Jednak istnieją sytuacje gdy potrzebujemy dodatkowego miejsca noclegowego, czy można wtedy wykorzystać narożnik który się nie rozkłada?

Odpowiedź na powyżej postawione pytanie jest twierdząca. Można wykorzystać taki narożnik do okazjonalnego przenocowania gościa. Co prawda powierzchnia spania będzie nieduża, więc na tego typu narożniku zmieszczą się maksymalnie dwie osoby (każda na jednym z ramion), jednak sen będzie możliwy. Szczególnie dobrze sprawdzą się tutaj modele z oparciem z poduszek, po ich zdjęciu z kanapy powstanie całkiem komfortowa przestrzeń, na której na pewno nasi goście się wyśpią.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.