Wiadomości z Katowic

Czy warto zlecać tworzenie stron internetowych specjalistom?

  • Dodano: 2019-12-03 14:45

Teoretycznie stworzenie firmowej strony internetowej nie jest już tak skomplikowane, jak kiedyś – nie musimy znać kodu HTML, darmowe zdjęcia ściągniemy z łatwo dostępnych baz, a całość umieścimy na wstępnie skonfigurowanym serwerze. Czy jest to jednak najlepsze rozwiązanie?

Będzie pan zadowolony...

Jeżeli nie znamy się na tworzeniu stron internetowych często możemy ulec pokusie oszczędzenia na kosztach. Zamiast zatrudnić specjalizującą się w tym firmę czasami damy symboliczne kilka złotych znajomemu lub krewnemu i cieszymy się, że oszczędziliśmy. Jednak nie zawsze taka oszczędność jest opłacalna – poprawienie źle skonfigurowanej strony może kosztować tyle, co jej utworzenie. Do tego tracimy na tym czas, a czas to pieniądz, także – a może przede wszystkim – dla przedsiębiorców. Dlatego lepiej unikać amatorów oferujących na portalach ogłoszeniowych tworzenie stron za grosze.

Tworzenie stron internetowych – prężnie rozwijająca się branża

Jeszcze kilka lat temu założenie strony internetowej było wyzwaniem; było kosztowne, a specjalistów brakowało. Obecnie jest mnóstwo firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych, a niektóre składają się z całych zespołów – grafików, informatyków i osób odpowiedzialnych za odpowiednia redakcję treści. Wystarczy porównać strony internetowe z lat 90. i aktualne, by zobaczyć dzielącą je przepaść w jakości zaprojektowania i przejrzystości. Oczywiście spory wpływ na atrakcyjny wygląd nowych stron ma technologia, jednak istnieje szereg badań naukowych badających optymalny sposób korzystania s serwisów. Tworzenie stron internetowych nie opiera się więc wyłącznie na znajomości kodów, ale także badaniach naukowych i znajomości zasad ergonomii.

Komu można zlecić stworzenie strony internetowej?

Istnieje wiele firm oferujących profesjonalnych stron internetowych, takich jak ta: https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe Szukając odpowiedniego wykonawcy, zwróćmy uwagę na zakres usług, jakie mieszczą się w cenie usługi, a także poziom wykonania dotychczasowych zleceń – dzięki temu nasza strona przyciągnie wielu odbiorców, a zatem i klientów.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.